Astroloji | Başak Burcu ve Dekorasyon

dfot

 

Başak Burcu – 23 Ağustos- 22 Eylül

Başak Burcu yazın bitişinde toprak burcu elementindendir. Doğada kış öncesi hazırlığının başladığı bir dönemi temsil eder. Yazdan kışa geçerken, tüm mevsim dönümlerinde olduğu gibi, mevsim değişiminin enerjisini içinde barındırır; yani değişken bir yapıya sahiptir. Evlerini, işlerini, yaşam tarzlarını diğer burçlara göre daha kolay değiştirebilirler. Ancak diğer değişken burçlardan farkı toprağa olan bağlılıktır. Dünyevi işleri bütün bir yaz boyunca yapılan tatil ardından görevleri yerine getirmek gereklidir. Hararetle çalışma, azim, depolama, kışa hazırlanma, planlama ve düzen gerektirir.

 

Kadınsı bir burç olduğu için dokunduğu her alanda feminen bir nokta yaratacaktır. Ancak temkinli ve ihtiyatlıdır; yani şefkatten çok mantığıyla karar verecektir. Pratik olmak, dünyevi işleri kotarmak onun işidir.

 

Başak ve yükselen başaklar düzenli, disiplinli, programlı, titiz, mükemmeliyetçi, detaycı ve mantıkçıdır. Onları ikna etmek için elinizdeki verileri en ince detayına kadar aktarıp; tüm kanıtları sunmanız gereklidir.

 

Günlük rutin bir Başak insanı için oldukça önemlidir. Her şey zamanında, yerli yerinde olmalıdır. Her sabah kalktığında aynı şeyleri yapmaktan hoşlanması monoton bir hayat gibi gözükse de, değişken yapısı ile bir anda tüm hayatını değiştirerek her sabah aynı olan başka bir şey yapmaya karar verebilir.

Başak Burcu ve Dekorasyon:

Başak Burcu insanının tüm bu özelliklerini ele aldığınızda bir Başak Burcu ya da Yükselen Başak Burcu’nun evine girdiğinizde nasıl bir ev olabileceğini hayal edebiliyor musunuz? Titiz, düzenli, çevreye duyarlı, naturel bir ev.

 

Başak Burçları için evin yatak odası, mutfak ve yaşam alanı olan salonu en önemli mekanlarıdır. Modern ya da Country tarzını benimsemelerine rağmen her koşulda minimalist  yani yalın ve sade tasarımlara vurulurlar. Geometrik şekiller farklı noktalarda kullanılabilir. Evin genelinde toprak rengi, yeşil ve krem tonları hakimdir. Ancak düzenli görünmesi ve huzur vermesi açısından gri tonlarını da yanında tercih edebilirler. Otantik tasarımlar, natürel dokularda kumaşlar, masif mobilyalar kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacaktır.

 

Merkür yönetimindeki Başak Burcu insanının etkilendiği öğelerden biri ileri teknolojidir. Evinin düzenini sağlayacak, en ince detaya kadar düşünülmüş objeler onları mutlu eder. Yatak odasında duvar gibi görünen ancak içi açıldığında tüm giysilerin yazlık-kışlık, kısa kol-uzun kol, beyazdan siyaha kıyafetlerini düzenleyebilecekleri ve her gün düzenli tutabilecekleri bir giysi dolabına yatırım yapabilirler. Mutfakta ise buzdolabının farklı bölmelerinin farklı ayarlara sahip olması onlar için bir artı olabilir. Mükemmeliyetçi yapısı ile tüm baharatlar, bakliyatlar depo dolaplarında yer alacaktır.

Yaşam alanlarında dolap, raf, düzenleme ve depolama sistemlerinin bulunması Başak Burcu insanını mutlu eder. Ancak gereksiz aksesuarlardan hoşlanmazlar. Raflarında da çok fazla öğe göremezsiniz. Her mevsim dönümünde kullanmamaya karar verdikleri eşyaları saklamak yerine vermeyi tercih ederler.

 

Kütüphane evin hangi köşesinde olursa olsun vazgeçilmezdir. Kitapları ve çalışma malzemelerini düzenleyebilecekleri bir alanları mutlaka olmalıdır. Tercihen kütüphanenin kapakları olmalı ya da kolay temizlenebilen bir sistemi olmalıdır.

 

Evin genelinde eşyaların birbiri ile uyumu önem taşır. Evin girişinden, yatak odasına aynı tarzı benimsediğini hissedersiniz. Her şeyin bir yerinin olması önem taşır.

Başak Burcu Özellikleri:

 

Nitelik: Değişken

Element: Toprak

Özellikler: Dişi, (-)

Yönetici Gezegen: Merkür

İlgili Olduğu Ev: 6. ev

Madeni: Kurşun, cıva

Uygun taşı: Yeşim, jasper, mavi safir, akik

 

Başak Burcu Çocuklarının Odaları Nasıl Tasarlanmalı?

Başak Burcu çocukları da doğuştan itibaren düzenli, titiz ve mükemmeliyetçidirler. Onların sizden en büyük beklentileri, günlük rutinlerinde büyük değişiklikler olmamasıdır. Değişken bir burçtan olmalarına rağmen değişkenliklere çocukluk yaşlarında çok kolay adapte olamayabilirler. Onları evlerinde ve doğada vakit geçirirken daha huzurlu görebilirsiniz. Yardım etmekten büyük zevk aldıkları için siz düzenleme yaparken onların yardımcı olmasına izin vermeniz mutlu edecektir.

 

Odalarında doğa temalarını kullanmanız Başak Burcu çocuklarını mutlu edecektir. Ağaçlar, hayvanlar ile duvarlarını süsleyebilirsiniz. Meraklı ve detaycı yapıları ile ilk aylardan itibaren duvarlarındaki süslemeleri incelemeye başlayabilirler. Ancak unutmayın gereksiz objeler bebekliklerinde bile onları yorabilir.

Kendi düzenleyebilecekleri bir oda onları daha da mutlu edecektir. Ulaşabilecekleri boylarda oyuncak kutuları, raflar ya da küçük dolaplar yaptırabilirsiniz. Kendi odalarında kendi düzenlerini kurabilecekleri bir çalışma masası ve kütüphane onları mutlu edecektir. Unutmayın Başak Çocukları için de her şeyin bir yeri olması önemli!

Oyuncak seçimi sizi en çok zorlayacak konu olabilir. Bir ikizler kadar çabuk sıkılmasa da detaycı ve dikkatli yapısıyla bir oyuncakla uzun süre oynadıktan sonra o oyuncakla bir daha oynamayabilir. Merakını yüksek seviyede tutacak öğretici araçlar, kitaplar ile onları mutlu edebilirsiniz.