Evrim Yenier

Evrim Yenier

 

Evrim Yenier

Evrim Yenier İstanbul’da doğmuş ve büyümüştür. Önce Saint Michel Fransız Lisesinde, sonrasında da İstanbul Üniversite’sinde eğitim almıştır. Ardından, meslek hayatına, iletişim ve insan kaynakları alanında yön vermeyi seçmiştir. Şirket yeniden yapılandırılmalarında, iç iletişim enstrümanları geliştirme süreçlerinde, marka yönetimi ve kurumsal kimlik çalışmalarında ve her türlü insan kaynakları  projelerinde aktif olarak yer aldıktan ve bu alanlarda yöneticilik yaptıktan sonra, iş hayatına girişimci olarak devam etmeye karar vermiştir.

Böylece kurumsal hayattaki 10 yılı aşkın iş deneyiminin ardından 2005 yılında, ilk markasını yeme-içme sektöründe kurmuştur.

2005- 2012 yılları arasında ise hem kendi kurduğu bu markayı yönetmiş, hem de marka, tasarım ve iletişim alanında çeşitli markalara danışmalık yapmıştır.

2012 yılında, “içerik kraldır” anlayışını web ve mobil uygulamalarda geliştirmek, aynı zamanda da yeni kuşak medya kavramının Türkiye’deki ilk örneklerinden birini ortaya koymak amacıyla, Bast Home E Dergi’de Genel Yayın Yönetmeni olarak göreve başlamıştır.

2012 yılından bu yana da, şehirli yaşam alışkanlıkları olarak tanımladıkları; mimari, tasarım, kültür, sanat, yolculuk, moda, teknoloji, mutfak vb. birçok güncel alanda aylık dopdolu bir içerik üretiyor ekibiyle birlikte Bast Home’da. Bu yoğun ve zengin içeriği, sayıları gün geçtikçe daha çok artan ve interaktif bir okuyucu tecrübesi yaşamayı hedefleyen yeni kuşak e dergi okuyucularıyla paylaşıyor olmaktan dolayı da çok mutlu ve gururlu.

Evli ve bir kız çocuk annesi olan Evrim Yenier, Her gün bir şey öğrendiği, ürettiği ve üretilenleri yakından takip etme şansı bulduğu sürekli gelişen bir sektörde olduğu için kendini çok şanslı olarak tanımlıyor.  Bu yolculukta onu yalnız bırakmayan tüm ekip arkadaşlarına ve sektördeki iş ortaklarına da sonsuz teşekkürlerini sunuyor.