Meral Uyanık

Meral Uyanık

Meral Uyanık

7 Eylül 1985 yılında İstanbul’da doğdum.Dünyanın her yerinde yaşayabilme eğilimine sahip bir  hayalperestim. Ne oldum,ne olacağım derken akıp gitti zaman. Lassalle Academy Moda Tasarım bölümünü bitirdikten sonra iş hayatı denilen  yolculuğa gelmişti sıra. Bu yolculuk,organizasyon işinden tasarıma, seramikle içli dışlı olmaya ve farklı konseptlerde porselen yemek takımlarına özel projeler hazırlamaya kadar uzanan geniş bir yelpazeye sahip.

Şimdi ise Bast Home Dijital Dekorasyon Dergisinde yayın editörlüğü işine soyunmuş yeni yerlerin peşinden koşan ,tasarım ve dekorasyon işlerine aşık,hayata ‘Motto Tasarım’ penceresinden bakan ve yazar ,yeni bir şeyler öğrendikçe var olduğunu hisseden, hep daha fazla okumak, gezmek, görmek, keşfetmek  isteyen bunları yazarak ve paylaşarak  mutlu olan  biriyim.

En çok da  aklıma gelenleri sağa sola karalamayı, hayatımın arka planında çalan müziğe kendimi bırakmayı, ayaklarıma kara sular inene kadar gezip dolaşmayı, okuduğum her kitapta kendimden bir parça bulmayı, stresten uzaklaşmak için koşmayı ,yüzmeyi, hayvanlara yakın olmayı ,dans ederken gözlerimi kapatmayı, doğayla iç içe olmayı,fotoğraf karelerini izlemeyi ve Büyükada’yı hatta bu yaştan sonra bir adalı olmayı, kurduğum hayalleri yaşamak için bitmeyen heyecanımı seviyorum.

Hepimizin hayallerle beslendiğine inanıyorum. Elbette ütopik hayallerden bahsetmiyorum, biraz da olsa ayakları yere basan ama kanatlanıp uçmamızı sağlayacak kadar da güçlü hayallerden bahsediyorum.