Sosyal Medya Takip | Sahildeki Ev

dfot

 

Datça’da Bir Sahil Evi

Herkese Merhaba, Bu köşede bundan böyle internet aracılığıyla ulaştığımız, takibe aldığımız, özel ve tarz sahibi profiller, sosyal medyada belli bir kitleye ulaşabilmiş blogger ve kullanıcıların, kendilerinden ve hikayelerinden izler bulacağınız evleri tanıtıyor olacağım. Ayşegül Taştaban Erzincanoğlu ve Mehmet Behçet Erzincanoğlu’nun Datça’daki sahil evi bu ayki konuğumuz. Finans sektöründen ayrılıp, Datça’ya yerleşen Ayşegül hanım evinden detayları, birbirinden güzel fotoğraflarıyla “sahildekiev.blogspot.com.tr” adresindeki blogunda paylaşıyor.

Organik bir yaşamı benimseyen Ayşegül hanım, burada tamamen doğal tariflerini, herkesin uygulayabileceği dekorasyon fikirleri ve toprakla iç içe geçen hayatından kesitlere yer veriyor. Ayrıca Facebook, Instagram hesaplarından da kendisini takip edebilirsiniz. Paylaşımlarında, renklerin birbiriyle eşsiz ve saf ahengi, mavinin tonları, her mevsim farklı canlı Datça çiçeklerinin ve doğallığın büyüsü sizi hemen sarıyor.

120m2’lik evleri Datça’daki koylardan birinde bir sitede bulunuyor. Evde İskandinav stilinden de ilham alınarak kullanılmış beyazın hakim olduğu alanlara, yenilenmiş eski mobilyalar, ahşap ve mavi katılarak daha Datça’ya yakın Ege’li bir görünüm yakalanmış. Kedi ve köpeklerinin de evin keyfini rahatça çıkarabilmeleri için koltuklarda kolay leke çıkaran kumaşlar kullanılmış. Yılın 8-9 ayı denize girilebilen, balkonda yaz-kış vakit geçirilebilen, uzun sahil yürüyüşlerinin güne başlarken vazgeçilmez olduğu Datça’daki yaşamlarında ailenin önceliği tabi ki huzur ve rahatlık. Evdeki hobi odasında da, seyahatlerinden ve doğal yaşamdan ilham alan Ayşegül hanım farklı aksesuar ve nesneleri de değiştirerek evine yeni dokunuşlar eklemeyi sürdürüyor.

Sahildeki eve ve sahiplerine, Datça’nın ılıman ikliminde keyfin asla eksik olmayacağı huzur dolu bir yaşam yolculuğu diliyoruz.

 

www.sahildekiev.blogspot.com.tr