LaBoratuvar Design Studio

LaBoratuvar Design Studio

LaBoratuvar Design Studio, 2010 yılında İstanbul da kurulmuş olan bir mimarlık ve tasarım firmasıdır. O tarihten bu yana yüksek mimar Ceren Başgöze ve restoratör iç mimar Fatih Başgöze ortak olarak tasarım faaliyetlerini sürdürmektedirler.

Yapılan mimari işler genelde iç mekan ağırlıklı olup yurt içi ve yurt dışında değişik şehirlerde, hostel, butik otel, kafe, ev ve residance daireleri için, iç mekan projeleri hazırlanıp, uygulaması yapılmaktadır. Ürün tasarımları ise İstanbul, Beyoğlu’ndaki tophane boğazkesen caddesindeki Showroomda sunulmaktadır. LaBoratuvar design studio’nun tasarım anlayışının altında farklı form ve malzemelerin bir araya gelişindeki ahenk ve uyum yaratma çabası vardır.

Bu sayede ortaya çıkan özgün tasarımlar genelde limitli üretilmekte ve kişiye özel mobilya ve ürünler olmaktadır.2013 yılında hazırlanmış olan RÖNESANS isimli tasarım projesi de 2014 Maison Obje fuarında sergilenmeye hak kazanmıştır.

Bu proje kapsamında eski ve antika değeri olan atıl kalmış mobilyalar modern bir restorasyonla yeni ve her biri birer tasarım değeri taşıyan heykelsi parçalar haline gelmektedir.

Beyoğlu’ndaki Laboratuvar mağazasında ayrıca pek çok Türk tasarımcının LaBoratuvar için tasarlamış olduğu Obje ve günlük kullanıma hitap eden bu ürünler de biraraya gelmektedir.

Obje, sanat ürünleri ve günlük kullanıma hitap eden aksesuarları içeren bu ürün skalası da çok renkli ve LaBoratuvarın tasarım anlayışını yansıtan ürünlerdir.