Romanya’da Geometrik Estetik Seçimler

Romanya’da Geometrik Estetik Seçimler

Romanya’daki bu dairede yeni evlenmiş bir çift yaşıyor. Evi satın alan çiftimiz bir mimarlık ekibi ile anlaşarak 60m2 ‘lik bu dairedeki bütün duvarları yıktırmış. Büyük bir değişiklik geçiren bu dairede dışarıdan gelen ışığın salonu ve yatak odasını aydınlatabilmesi için camdan duvarlar yapılmış.

Mavi tonlarında boyanan bu küçük dairede eşyalar kalabalık etkisi yaratmasın diye pek çok saklama alanı yaratılmış. Salon duvarının büyük bir bölümünü bej tonlarında dolap yaptıran çiftimiz alandan tasarruf etmiş. Açık tonlarda seçilen dolap kapakları daireye ferahlık katmış. Salonla yemek bölümünü ayıran raflı bir sistem yerleştirilmiş. Hemen yan tarafındaki alanı 4 kişilik küçük bir yemek bölümü için ayrılmış.

Yatak odasında da mavi ve bej tonlarının kullanıldığını görüyoruz. Daireyle bütünlük kazanan bu alan cam duvarla kapatılmış ve beyaz uzun perdeler asılmış. Duvarın bir kısmıda gardırop olarak ayrılmış alan dar olduğundan dolap kapağı kullanılmamış. Bunun yerine perde kullanmayı tercih etmişler. Evin genelinde yapılan bütün değişimler Romanya’daki bu evi daha geniş ve ferah hale dönüştürmüş.