Netflix Dünyanın en iyi film ve dizi izleme uygulamalarından biri

Netflix_Logo_Turkiye

NETFLIX

Eğer sıkı bir sinema izleyicisi iseniz ,güzel bir sinema arşivi istiyor ve bunun için en güzel uygulamaları arıyorsanız işte size en yeni ve en çok tercih edilen sinema uygulaması Netflix Dünyanın en iyi film ve dizi izleme uygulamalarından biri olan Netflix, size nerde olursanız olun akıllı telefonunuzdan tüm dizi ve filmlere ulaşmanızı sağlıyor. Milyonlarca abonesi ve ciddi karlılığı ile Amerikanın ünlü film kiralama şirketlerini tehdit eden Netflix 2010 yılından beri internet teknolojisinin de hızlanması ile geleneksel yayın yapan HBO , AMC gibi şirketleri de tehdit eder durumda.

 

Önceleri sadece film ve dizilerin üyeliklerle internet üzerinden izlenebilmesini sağlayan Netflix şimdilerde kendi ürettiği dizilerle de rakip olmaya başladı. House of Cards ve Orange is the New Black gibi iki yapıma imza atan Netflix içerik üretiminde de oldukça başarılı.

 

2014 başında 26 milyar dolarlık bir değeri oldugu açıklanan Netflix girdiği tüm pazarlarda ciddi paya sahip oluyor. Kısaca anlatmak gerekirse Netflix ,üye olan insanların sadece bir izleyici değil aynı zamanda dilediği şeyi izleme hakkına sahip seçiciler oldugundan hareketle haftada standart bir kanalın izleyicisine sunabileceği içerikten çok daha fazlasını çok ucuza sunabildiği için tercih ediliyor. Sürekli şekilde artan yaklaşık 50 milyonluk bir üye grubu ile Türkiye pazarına girmeye hazırlanan Netflix in önündeki en büyük engel bizde çok da sıkı takip edilmeyen telif hakları .

 

https://itunes.apple.com/us/app/netflix/id363590051?mt=8&ign-mpt=uo%3D2