Markalar | Kale | Anglepoise | Bornn | GUBI | Northstar Balloons | A Little Lovely Company

Markalar

KALE

Yeni Mağazacılık Konseptiyle Kozyatağı’nda Değişim Başlattı.

Türkiye seramik sektörünün lider markalarını bünyesinde barındıran Kale seramik, İstanbul Anadolu Yakası’nda faaliyet gösteren Kozyatağı mağazasını tamamen yenileyerek, nihai tüketici ve mimarlara daha iyi hizmet sunmayı hedefliyor.

‘Çanakkale Seramik’, ‘Kalebodur’ ve ‘Kale’nin yanı sıra İtalya’da satın aldığı ‘Edilcuoghi’, ‘Edilgres’ ve ‘Campani’ markalarıyla uluslararası seramik pazarının en önemli oyuncularından biri haline gelen Kaleseramik, ürün teşhirinde bir dizi modernizasyon çalışmaları gerçekleştirerek mağazacılıkta değişim başlattı.

Kaleseramik’in trendleri belirleyen çevreci ürünlerini, farklı yaşam tarzlarına özel tasarımlarla birlikte tüketicinin beğenisine sunduklarını belirten Kale Yapı Ürünleri Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Derya Ercan, “Bulunduğu bölgedeki yapı malzemeleri satışının önemli bir bölümünü gerçekleştiren Kozyatağı mağazamızda, müşterilerimizin rahat ve keyifli bir ortamda seçim yapabilmeleri için çok farklı değişiklikler yaptık. Mağazamızda satışların hem perakende, hem proje bazlı gerçekleştiği dikkate alındığında, nihai tüketici ve profesyonellere daha iyi hizmet sunmak amacıyla yaptığımız bu yenilenmenin önemi daha iyi anlaşılıyor” dedi.

 

Anglepoise

Mükemmel Denge ve Şıklık

Anglepoise markası, Herbert Terry tarafından 1855 yılında İngiltere’de kurulmuş. İlk zamanlarda bisikletlere, arabalara parça üreten bu marka 1920-1930 yılları arasında değişik modellerde lamba üretmeye başlamış.

Mükemmel denge mekanizmasına sahip olan Anglepoise lambalarını dünyanın dört bir yanında; otellerde, iş yerlerinde ve evlerde kullanıldığını görmek mümkün. İlk zamanlarda sadece lambader tasarlayan Anglepoise markası, günümüzde masa lambaları, sarkıtmalı lambalar ve duvar lambaları da tasarlama başladı. İlk zamanlar sadece birkaç renkten oluşan Anglepoise markasının lambaları, 2014 yılında tasarımcı Paul Smith sayesinde pek çok renk eklendi.

Şuan büyük bir renk yelpazesine sahip olan Anglepoise, yeni koleksiyonlarıyla daha da ilgi çekici bir hal almaya başladı. İngiltere’de lüks otellerde ve restoranlarda sık sık görebileceğiniz Anglepoise lambaları evinize modern bir hava katacaktır. Fonksiyonel oluşu ile size kolaylık tanıyan bu İngiliz markası farklı renk seçenekleriyle size kolaylık tanıyacak. Anglepoise lambaları, İngiltere başta olmak üzere pek çok ülkede koleksiyonlarında yer alan ürünlerini sergilemiş ve tasarım ödüllerine layık görülmüş.

 

Bornn

SAĞLAM SAĞLIKLI

Kaliteli, sağlıklı emaye ürünlere olan tutkuyla; eğlenceli ve karakter sahibi tasarımlar üretmek için doğmuş. Emayenin köklü geçmişinden esinlenerek, modern, özgün, iyi tasarlanmış ve geleneksel yöntemlerle, elde hayat bulan ürünler yaratmayı amaçlayan BORNN, bu unutulmuş malzemeyi tekrar gün ışığına çıkararak ona yeni bir gelecek vermeyi hedefliyor.

Daha önce yaratıcı sektörlerde uzun süre çalışmış iki kız kardeş Öykü Thurston ve Başak Onay’ın ortak girişimi olan marka kendi koleksiyonları dışında, İstanbul’daki atölyesinde kurumsal firma, kafe, restaurant ve markalara özel tasarım ve üretimler de gerçekleştiriyor.

Emaye 800 dereceye ısıtılmış fırında, demirin üzerine camın elde kaplanması ve pişirilmesiyle elde edilir. Bu sebeple her bir parça özgündür. Yüzeyinde el üretiminin doğasından ortaya çıkan farklılıklar ve dokular vardır, bu da her bir ürünü özel ve orijinal kılar. Emaye sağlam ve sağlıklıdır, uzun yıllar rengini korur. Ürünlerimiz bulaşık makinesinde yıkanabilir, ancak sık kullanılan ürünlerde renklerin ve desenlerin canlılığını uzun yıllar boyunca koruması için elde yıkamanız tavsiye edilir. Fırına ve buzdolabına girebilir. İçerisinde sıcak, soğuk her türlü gıda tüketilebilir.

Isıya dirençli yapısı sayesinde fırından sofraya doğrudan servis edilebilir. Mikrodalgaya sokulması tavsiye edilmez. Emaye kaplamanın çatlaması ancak çok sert darbelerle mümkün olduğundan, iç-dış mekanlarda, piknikte, festivalde, bahçede ve evde, yetişkinler ve çocuklar tarafından güvenle kullanılabilir.

Emaye doğası gereği, diğer metal mutfak ve sofra ürünleri gibi çabuk ısınır ve ısıyı uzun süre muhafaza eder. Porselenin aksine içindeki sıvının ısısını çabuk düşürmez, uzun süre korur.

 

 

GUBI

Zengin Koleksiyon Kalite ve Konfor

Danimarka’nın en iyi mobilya markalarından biri olan ve her zaman tasarımları ile dikkatleri üzerine toplayan Gubi, ağırlıklı olarak döşeme alanında, farklı kullanımlar için, çok kaliteli, konforlu endüstriyel ürünleri 1967 yılından beri üretmeye devam ediyor. Zengin koleksiyonu ile dikkat çeken Gubi, hem ev hem de ofis için koltuklar, kanepelerin yanı sıra birçok aksesuar sunmakta.

 

Hem iç hem de dış piyasaya ürün veren Gubi, yüksek performans ve standartlarda mükemmel bir hizmet sunarak müşterilerini korumaktadır. Tasarım, üretim, satış ve servis olarak ciddi bir kalite kontrol sistemi kuran marka, bu mükemmel sonuçları almaktadır.

Üretim tamamen Danimarka’da yapılmaktadır. Bütün üretim süreçleri, kesim, dikim, kaplama, ambalaj, kalite kontrol vs hepsi kalifiye personel tarafından yürütülmektedir.

Tüm üretim süreçleri ve kullanılan malzemeler çevreye saygılı ve çevrenin korunması kriterlerini karşılamaktadır.Her tasarım, arınmış bir konfor, çizgiler ve hacimler arasında tam bir denge içermektedir. Dünya’nın pek çok yerinde şubesi olan Gubi mobilya markası, müşterilerinin beğenisini kazanarak gururla ilerlemeye devam ediyor.

 

Northstar Balloons

 

Northstar Balloons Garry Kieves ve onun ikiz kızları Nico ve Nina tarafından 2007 yılında Amerika Minnesota’da kurulmuş. 35 yıl öncesinde Garry ve onun eşi Micha Graeb Anagram International’ı kurmuşlar. Bu yüzden kızları Nico ve Nina bütün hayatlarını balon sektörünün içinde geçirmiş. Ve yaşları büyüyünce babalarıyla birlikte Northstar Balloons’u kurup mutluluğu satmaya başlamışlar.

Northstar Balloons markasının balonları, yüksek teknolojiye sahip olan makineleri sayesinde kolayca baskıları yapılıyor ve satış için hazırlanabiliyor. Balon sektöründe 1 numara olmak isteyen Northstar Balloons markası Amerika’da pek çok kişinin beğenisini kazanmaya başlamış. Klasik parti balonlarının ötesinde olan Northstar Balloons balonlarını yapılan pek çok organizasyonlarda, düğünlerde, partilerde görmek mümkün. Bunun gibi organizasyonlar da dekorasyona önem veren insanların ilk tercihlerinden biri olmayı başarmışlar.

Tasarım stüdyolarında çalışan tasarımcılar ve mühendisler birbirinden güzel, karmaşık şekillerle dolu pek çok balon üretip katolog hazırlıyorlar. Ünlü sanatçıların kliplerinde sanat yönetmenleri tarafından hazırlanan çekim alanlarında da Northstar Balloons markasının balonları kullanılmış.

Bu yüzden Garry Kieves ve onun ikiz kızları Nico ve Nina bu durumdan çok memnunlar. Özellikle çocukların büyük beğenisini kazanan Northstar Balloons balonları, insanların en özel günlerinde onları mutlu etmekten dolayı gurur ve sevinç duyuyorlar.

 

A Little Lovely Company

2013 yılının kış aylarında tanışan Judith de Ruijter ve Nikki Hateley aynı tutkuyu paylaştıklarını fark etmişler ve küçük, güzel bir maceraya doğru adım atmışlar. Kişisel ve yaratıcı küçük dokunuşlarla benzersiz parçalar yaratan Judith de Ruijter & Nikki Hateley, sıradan görünümlü evleri ve parti ortamlarını eğlenceli hale getirmek için kolları sıvamışlar.

Bu felsefeyi benimseyen Judith ve Nikki yaptıkları işin çok fazla beğeni almasından dolayı A Little Lovely Company’i açmaya karar vermişler. İsteyen herkesin evlerini, ofislerini, partilerini daha eğlenceli hale dönüştürmek için birbirinden güzel dekoratif ürünler, sevimli afişler ve posterler tasarlıyorlar.

Küçük, şirin detaylar, güzel renkler ve tasarımın bir arada olduğu dekoratif ürünler evinize farklı hava katacaktır. A Little Lovely Company’nin tasarladıkları afiş ve posterleri arkadaşlarınıza, sevdiklerinize özel günlerde hediye verebilirsiniz. Duvara asılabilen dekoratif yazılar özellikle çocuklarınızın odalarına çok yakışacak ve onları mutlu edecektir. Onlara ya da kendinize ilham veren, iyi hissettiren cümleleri hazırlayıp evinizde istediğiniz her yere koyabilirsiniz.

 

Kristina Dam Studio

En Güzel Detayları Tamamlayan Marka

 

Kristina Dam Studio grafik tasarım, sanat ve dekorasyon alanlarına yoğunlaşmış bir tasarım markasıdır. Kristina Dam Danimarka Kraliyet Okulu’nun Güzel Sanatlar okumuş ve Mimarlık ve Tasarım bölümlerini bitirmiş. Mimarlıktan çok grafik tasarımına yönelen Kristina Dam bu alanda mükemmel çalışmalar sergilemeye başlamış.

 

Hepsi birbirinden güzel ve orijinal olan kabartmalı çizimler, üç boyutlu sanat eserleri, kartpostallar, mumluklar ve yatak örtüleri tasarlıyor. Kristina Dam kendi çalışmalarından biri olan duvar aynasında cam ve bakırı bir arada kullanarak görsel gerilim yaratmayı amaçlamış.

Geometrinin basit güzelliğini bütün ürünlerine yansıtarak farklı tasarımlar ortaya çıkarmış. Orijinal baskılar ve posterler, garip şekillerde duran heykel ve nesneler Kristina Dam’ın hayal gücünün ve yaratıcılığının mükemmel ürünleridir. Bir tasarımcı olarak Kristina Dam, grafik tasarımını ve dekorasyonu hep birbiriyle ilişkili olarak görmüş.

Onun koleksiyonunda da bunu açıkça görmek mümkün. Koleksiyonunda en çok sevdiği ürünün Black Diamond olduğunu söylüyor kendisi. Siyah kocaman pırlantaya benzeyen bu dekoratif aksesuar Dünya’nın pek çok yerinde sergilenmiş ve insanların beğenisini kazanmış.

Birbirinden güzel bu dekoratif ürünlerin ve orijinal tasarımların olduğu koleksiyona her gün birbirinden farklı, yeni fikirler eklenmeye Kristina Dam ve ekibi tarafından devam ediliyor.

 

Woohoo! Dream

Neden Woohoo! Dream? Woohoo!, çünkü heyecan katıyor. Dream, çünkü hayalleri anlatıyor.

 

‘’Her şey kendi ihtiyaçlarımızla başladı. Yaşam alanlarımız ve evimiz için alternatif ürünler arıyorduk. Hem özgün olmalı hem de keyif vermeliydi. Estetik açıdan keyif aldığımız çizgiler, bir bir uyanışa geçti. Zihnimizde canlandırdığımız desenler, önce çizime döküldü. Sonra, çizimler kumaşlarla buluştu. Aslında her parça günlük hayatımızda kullandığımız şeylerdi. Masa örtüleri, amerikan servisler, peçeteler, runnerlar, yastıklar, bez çantalar ve birçoğu sıralanıp gün ışığına çıktı.

Bu keyfi paylaşmalıydık.’’ diyen Woohoo Dream, bu süreçle temellerini attı. Ev tekstili ve aksesuar ürünleri ile tasarım yolculuğuna başlayan markanın tasarım yolculuğu hayalleri ve heyecanı ile Bursa’da başladı. Deniz Aktaş Kocabıyık, Özlem Desenci Yargıcı ve Gökçe Göksel Sessizoğlu’nun yarattığı Woohoo Dream markasının özgün desenli tasarımları, hayal gücünün ve yaşanmışlıkların estetikle buluşması sonucu ortaya çıktı. Yüzde yüz yerli üretimi olan Woohoo! Dream, Temmuz 2015’de ürünlerini gün ışığına çıkardı. ‘’Yaşamlarımız en büyük hazinemiz. Hayallerimiz ise paylaşıldığı sürece anlamlı.’’ Bu mottodan yola çıkan Woohoo! Dream ekibi, heyecanını ve hayallerini takipçileri ile paylaşmayı bekliyor.

 

Diseño

diseño design week kapsamında Norm Architects tasarımcısı Jonas Bjerre-Poulsen’i İstanbul’ da ağırlıyor

 

Adını tasarımdan alan ve dünyaca ünlü birçok dekorasyon markasının Türkiye temsilciliğini yürüten Diseño,

14-17 Ekim tarihleri arasında yapılacak İstanbul Design Week kapsamında Danimarkalı &tradition, MENU markalarının önemli ürün yaratıcısı Norm Architects firmasından Jonas Bjerre-Poulsen’i Türkiye ‘ de konuşmacı olarak ağırlıyor. Nordik

dekorasyon ürünlerinin Türkiye’ de birçok başarılı iç mekan projesinde kullanılmasına aracılık eden Diseño özel hafta süresince İstanbul’ da yapılacak bu uluslararası design platformunda kültürlerin ortak dili tasarımı, orijinini ve yaratım sürecini büyüteç altına alıyor olacak. 15 Ekim’ de ‘‘addresistanbul’’ ev dekorasyon alışveriş merkezi ev sahipliğinde Diseño tarafından organize edilen, basına ve profesyonellere açık etkinlik sırasında yapacağı konuşma ve 16 Ekim’ de İstanbul Design Week’ in mekanı Hasköy Eski Şapka Fabrikasındaki konferans ile tasarımcı hem yerel hem uluslararası bir dinleyici kitlesine hitap edecek.Jonas Bjerre-Poulsen “Design & Living Spaces” adlı sunumunda İskandinav kimliğe sahip tasarım sürecini ve mekânsal uygulamalarındaki yaklaşımlarını dinleyicileri ile paylaşıyor olacak.

Jonas Bjerre Poulsen, mimar ve tasarım düşkünlerinin ilgiyle izleyeceği konferanslarda dekorasyon ve tasarım konusunda soruları da yanıtlayacak. Yaratıcı fikirler ile dopdolu geçecek Design Week ziyaretinde İskandinav tasarımcının İstanbul’ dan esinlenerek tasarlayacağı ürün ise hoş bir sürpriz olarak marka koleksiyonuna dahil edilmesi planlanıyor.