Markalar

Markalar

DEDON

“Yaşam felsefemiz bir insanın kişiliği ve çalışması arasındaki ahengi yakalamaktır. Çünkü yalnızca mutlu bir insan rahat bir koltuğu yaratabilir.” diyor markanın kurucusu

Bobby Dekeyser

RAHAT KOLTUKLAR MUTLU İNSANLAR

Markanın hedefi, insanlara mobilyalarındaki konfor kadar gerçek ve eşsiz anlar yaşatabilmek…

Dedon markasının mobilyaları sahilde güneşli bir günü, ılık yaz akşamlarında arkadaşlarla yapılan bir şölene, sıcak hava balonuyla yapılan bir gezintiye benziyor. Tasarımlarıyla ilham vermek, huzuru yaşamanızı sağlamak, rahatlığınızı en yüksek seviyede yaşamanız için, günün yorgunluğunu atmak ve iş stresini azaltmak için ideal koltuklar tasarlıyorlar. Malzeme, işçilik ve tasarımlardaki göz dolduran özelliklere bakmak bile ayrı bir keyif almanızı sağlayacak. Tasarımlarının hayatınızdaki en değerli anları paylaşmasını istiyor Dedon. On beş ülkede uluslararası bir takım,

kendilerini bu görüşe adamışlardır.

Bu parçalar dokumacıların 2 haftasını alabilen, her biri eşsiz el yapımı tasarımlar. Cebu’daki sanatçıların deneyimi ve Almanya’nın ultra modern teknolojisini birleştirerek pratik ama kullanışlı çalışmalar yapılmakta. Bu yüzdendir ki Dedon bir dünya markası. Bobby Dekeyser tarafından dile getirilen yaşam felsefesi “yalnızca mutlu bir insan rahat bir koltuk yaratabilir” cümlesi ile şuan markaya 2.700’den fazla kişi hizmet etmekte.Bu rakam aynı zamanda Cebu’daki personelleri de kapsıyor. Dedon’da “aile ve arkadaşlara olan inanç” ile firmadaki tüm kilit pozisyonlar adeta aileden birer parça ve yakın arkadaş olmuş birbirine. Onların rüyaları birçok kişinin rüyası.

Bu birbirinden şık mobilyalar el yapımı dokumasıyla sıcaklığı yansıtıyor. Yıkanabilir olması, son derece dayanıklı ve az bakım gerektiren bu malzemeler tuzlu su, güneş ışığı, alçak-yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı ve leke tutmayan özelliklere sahip.

 

 

Gandia Blasco

Gandia Blasco’nun Yenilikçi Tarzı

Dış mekân ve iç mekân mobilyalarında ki yenilikçi düşünce tarzı ve yaratıcılık farklı kültürlerden gelen tasarımcıların bir araya gelişinin sonucudur. Tasarıma ve yeni bir şeyler üretmeye tutkulu olan ekibi ile yıllardır mükemmel dış mekân ve iç mekânlar için mobilya üretmeye devam ediyorlar.

2004 yılında markanın kurucusu Jose Gandia Blasco, Mapi Millet adında tasarımcı ile çalışmaya karar vermiş. Çok eski arkadaş olan Jose ile Mapi aynı tarz anlayışına, hassasiyete ve tutkuya sahip oldukları için şirkete başka bir boyut getirmişler ve işlerinde uzmanlaşmışlar. Mobilyalara olan tutkuları dışında aksesuarlara da ilgili olan bu ikili bir süre sonra yan şirket olarak GAN’ı kurmuşlar. Burada da tasarlanan modern, konforlu mobilyalara uygun kilimler, yastıklar, minderler gibi her biri el yapımı olan ürünler yapılmaya başlanmış. Tasarım aşkıyla yaşayan bu ekip el yapımı ürünleri ve şık mobilyaları sayesinde güçlü bir marka halini almış ve insanların en fazla tercih ettiği markalar arasında.

Akdeniz ruhunu mükemmel bir şekilde tasarımlarına yansıtan İspanyol şirket, sizlerin evinizde iç ve dış mekânlarda kullanabileceğiniz bir dizi mobilya tasarlamış. Evin dış mekânına koyacağınız bütün mobilyalar çevre etkenlere karşı dayanıklı bir şekilde üretilmiş. Böylece uzun yıllar boyunca markanın ürünlerini evinizde kullanabilirsiniz.

Gandia Blasco, sade ve minimal mobilyaları ile sizlere huzurlu, sakin bir ortam yaratmanız için, her şeyi düşünmüş. Eviniz küçük ya da büyük olsun fark etmez; Gandia Blasco’nun bütün ürünleri her ortamda kolayca yer bulabilecek şekilde tasarlanıp, sizin konforunuz düşünülerek hayata geçmiş.

EDRA

Sevgi, cesaret, saygı ve profesyonellik

Edra markası var olan liderlik yönleri ve her şeyin üstesinden gelebilmeleri ile

kendi hikâyelerini oluşturmuş bir marka. Felsefesinde sevgi, cesaret, saygı ve profesyonellik yatıyor. Marka tasarım aşamasında yüksek kalitede üretim yaparken dönemin moda ve trend anlayışına da dikkat ediyor. Bu da Edra’nın köklü bir marka oluşu ve uluslararası tasarım için bir referans noktası olarak kabul edilmesinin nedenini gösteriyor.Edra modern teknolojinin ve sanatsal

geleneğinin

buluşma noktasıdır

Üretimin sonunda yaratıcı yetenekleri, sofistike el becerileri, materyalleri ve yenilikçi teknolojiyi kullanma konusunda kendilerini nasıl geliştirdiklerini net bir şekilde görebiliyoruz. Özel tasarımcıları ile ürünlerin eşsiz ve kusursuz olması için farklı formlardan esinlenmişlerdir. Markanın tasarladıkları kanepeler, mobilyalar, geleneksel ve çağdaş evlerde, kamusal alanlarda ve müzelerde yani dünyanın birçok farklı alanında kullanılıyor.

Edra markası her zaman yeni malzemeleri araştırma ve bunları keşfetme yolunda ilerliyor. Ürünleri oluşturulurken yaratıcılık konusunda ne kadar ileri seviyede olduklarını formlarından hemen anlayabiliyoruz. Endüstriyel projede yaratıcı konseptler oluşturma gibi büyük yeteneğe sahip. Son derece özel tasarımları olan bu mobilyalar her dikkat çekici hem de çok konforlu. Sofistike el becerisine sahip olan yetenekli kişiler tarafından özenle hazırlanmış bu mobilyaları kendi zevkiniz ve tarzınıza göre evinizde istediğiniz her köşede kullanabilirsiniz.

 

 

MUUTO

Yeni Ve Taze Açılımlar

2006 yılında faaliyete geçen Muuto ismini, Fince “Yeni ve taze açılımlar” anlamına gelen -muutos- kelimesinden almıştır. Kuruluş yılını takip eden 2007 ve 2008 yıllarında Danimarka’da en başarılı “tasarım odaklı objeler “ üreten firma olarak seçilen ve başarısını her geçen yıl pekiştiren bir marka. İskandinav ülkelerinin son dönemde yetiştirmiş olduğu en parlak ve çalışkan tasarımcılarından Harri Koskinen, Louise Campbell, Norway Says gibi isimler ile işbirliği içinde olan ekip, etkili ve renkli ürünleri sayesinde birçok ülkede yer almayı başarmış.

Aydınlatma, mobilya ve aksesuar olmak üzere 3 farklı koleksiyonu olan firma düzenlediği tasarım yarışmaları sayesinde her geçen yıl koleksiyonunu zenginleştiriyor.

Modern, şık görünümlü sandalyelerin hepsi geri dönüşümlü plastik ve ahşap liflerini kullanılarak yapılmış. Ürünler tasarlanırken en küçük detay bile düşünülmüş ve ortaya mükemmel mobilyalar, onlarla uyumlu olacak aksesuarlar çıkmış.  Evinizin küçük alanlarına uygun mobilyalar da tasarlayan Muuto küçük alanlara konforu getirmek için sürekli üretiyor.

Kanepeler, aydınlatmalar, masalar, sandalyeler ve daha birçok ürün mecvut. Ayrıca mutfağınız için gerekli olan orijinal, şık tasarımlı tabaklar, bardaklar, sürahiler gibi pek çok ürün sizler için tasarlanmış. Sadeliği ile de her köşeye naturel bir hava katan bu ürünler çok ilgi çekici.

Pastel tonlarının ağırlıkla kullanıldığı bu koleksiyondan istediğiniz mobilyayı istediğiniz ürün ile birlikte kombin edebilir, kendinize mutlu olacak küçük köşeler yaratabilirsiniz. Her bir ürünün renk tonları birbirini tamamlayacak ve sizede evinizdeki bu güzel uyumun keyfini çıkarmak kalacak.

 

 

OKA

Eviniz İçin Gerekli Olan Her Şey

1999 yılında kurulan Oka, sadece internet üzerinden mail ile sipariş alan bir özel bir marka. Oka, kanepeler, döşemeli mobilyalar, yemek masaları, sandalyeler, perdeler, aydınlatma ve çok daha fazlası dâhil olmak üzere eviniz için gerekli olan her şeyi, geniş bir yelpazede size sunarak, dünyanın neresinde

olursanız olun, evinize kadar teslim ediyor.

Son 15 yılda İngiltere’nin mail üzerinden sipariş verilerek, satış yapan markalardan biri haline gelen bu marka, müşterilerine internet üzerinden kolay alışverişin imkanlarını sunuyor. Annabel Astor, Sue Jones ve Lucinda Waterhouse tarafından kurulan ve işletilen bu özel markaya çok büyük ilgi var. Katalogta yer alan her şeyin estetik duruşu, konforu ve tarz oluşuna göre tek tek Annabel Astor, Sue Jones ve Lucinda Waterhouse tarafından değerlendiriliyor. İnternet sitelerinde eviniz için istediğiniz her türlü ürünü bulmak mümkün. Dünya’nın en uzak yerlerine yolculuk yapan bu 3 mükemmel kadın, oralarda yaşayan yetenekli ustaları bulup onlarla çalışmaya başlamış. Genel olarak doğal malzemeler kullanmayı tercih eden ve buna göre malzeme seçen, ürünlerini büyük bir özenle oluşturup dış ve  iç mekânda kullanıma uygun bir hale getiren özverili bir marka. Bütün ürünleri dayanıklı ve sağlam. Bu yüzden de kolay kolay yıpranma veya eskime olmuyor.

Modern tarzın yanı sıra geleneksel desenlerden hoşlananlar için Hint ve Türk tasarımlarından esinlenerek ortaya farklı ürünler çıkarılmış Annabel Astor, Sue Jones ve Lucinda Waterhouse keşfetmeyi çok sevdikleri için başka ülkelerden de gözlemler yapıyorlar.Annabel Astor, Sue Jones ve Lucinda Waterhouse liderliğinde bir ekip kurulmuş ve zamanla büyümüş. Keşfedilen yetenekli ustalar genellikle elle ve geleneksel bir tarzda çalışıyor. Ve ortaya benzersiz bir işçilik çıkıyor. Tarzınız ne olursa olsun burada eviniz için gerekli olan her şeyi bulabilirsiniz. Herkesin zevkine uygun binlerce farklı ve birbirinden güzel renkte ürün burada yer alıyor.

 

 

VONDOM

Yenilikçi Tasarımlar

 

Vondom kaliteli mobilyalar, aydınlatmalar ve kilimler tasarlayan özel bir tasarım şirketi. Bu yenilikçi yaklaşıma sahip olan tasarım markası, çok yönlü aynı zamanda pratik olan modern tasarımlarını, hem iç hem de dış mekânlarda kullanabilme olanağını sizlere sunuyor.

Koleksiyonlarında bulunan, mükemmel bir şekilde tasarlanan kanepeleri, şezlongları ve masaları farklı tarzlarıyla birçok kişiye hitap ediyor. Ağırlıklı olarak havuz kenarları için modern ve zarif kıvrımlarıyla dikkat çeken outdoor mobilyaları tasarlıyorlar.

Markanın tek amacı, konfor bulmak için değerlendirdiğimiz alanları en sofistike biçimde kullanmamızı sağlayabilmek. Koleksiyonlarının bazılarında geometrik şekillere sahip olan şık mobilyalar da bulunuyor. Geometrik hatlara sahip olan koleksiyonları dışında, herkesin beğenisini kazanmış Vondom’u aktif, yeni ve akıllıca diye kısaca tanımlayabiliriz. Tasarım tutkusuna sahip olduklarından, bu tutku ile onlar Stefano Giovannoni, Ludovica + Roberto Palomba, Javier Mariscal, Karim Rashid, A-Cero, Ramón Esteve ve diğerleri gibi büyük dünya tasarımcıları ile çalışıyorlar.

Özel koleksiyonların hepsi farklı zevklere sahip olan müşterilerinin evlerine ve mekânlarına eşsiz, özel bir ortam sunmayı amaçlıyor. Vondom dünyanın her yerine İspanya’dan ürünlerini ihracat ediyor. İleri teknoloji ve çevreye uygun hammaddeleri ile müşterilerinin bütün gereksinimlerini karşılamak için tutkuyla çalışıyorlar. Ayrıca bu eşsiz, modern marka Salone Internazionale del Mobile Milano, Maison & Objet Paris, Hospitality Design Las Vegas, Furniture China Shanghai gibi son derece önemli olan uluslararası fuarlara da katılıyor.

 

 

 

Bir Kutu Mutluluk

Bi’kutu mutluluk, her ay bir kutu içerisinde gönderdiği küçük sürprizlerle bayanları mutlu ediyor.

Bi’kutu mutluluk Eylül 2014’te, her ay bayanlara küçük mutluluklar ulaştırmayı amaçlayan ve her zaman tasarımı ön planda tutan bir sürpriz kutu servisi olarak kurulmuş.

İlk kutularını yeni yıldan itibaren göndermeye başlayan bi’kutu mutluluk, özellikle bayanların sürprizleri sevmesinden yola çıkarak, kendilerine her ay postacıyı bekleme heyecanı yaşatabilecekleri ve kendilerine sürpriz yapabilecekleri bir servis olma hedefiyle yola çıkmış. Hediye seçmekte zorlanan erkeklerin de sevdiklerine bir ay değil her ay hediye gönderebilecekleri bir alternatif sunmuş.Ayrıca hediye edilen ya da satın alınan her kutunun içerisine talep doğrultusunda konulan kişisel notlar, her kutunun özel olmasını sağlamış.

Adından da anlaşılabileceği gibi en önem verdiği misyon, gönderdiği küçük mutluluklarla “insanları mutlu etmek” olan bi’kutu mutluluk; müşteri yorumları, kullanıcıların sosyal medya paylaşımları ve birebir yaptığı görüşmeleri de dikkate alarak, her ay yeni konseptlerle kullanıcılarla buluşmaya büyük bir titizlikle devam ediyor. Bi’kutu mutluluk’un çalışma sistemi şu şekilde: bu güzel kutuları sevdiklerine ulaştırmak isteyenler hemen www.bikutumutluluk.com adresinden siteye girip, kendi adlarına kaydolduktan sonra kendine uygun olan tek, 3 ya da 12 aylık paketlerden birini seçerek, kutunun hediye mi yoksa kendisi için mi olduğu bilgisini teslimat ve fatura adresi ayrımıyla belli eder ve kutu içerisinde gönderilecek olan kişiyede özel bir not ekleyebilir

Sürpriz kutu servisi olan bi’kutu mutluluk, ilk kutu sahibine ulaşana kadar, sürpriz etkisini yok etmemek için, kutu içeriklerini açıklamıyor. Kutular tüm kullanıcılara ulaştıktan sonra kutu içeriği bikutumutluluk.com’da ve sosyal medyada

(@bikutumutluluk) yayınlıyor. Bi’kutu mutluluk, tasarım geçmişi olan 3 kişi tarafından kurulmuş: Aslıcan Aydın, Ayşe Şimşekci Başer ve Merdol Başer. Ayşe ve Aslıcan ODTÜ’de Endüstri Ürünleri Tasarımı okuduktan sonra Politecnico di Milano’da servis tasarımı üzerine yüksek lisanslarını yapmışlar; Merdol ise İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsünde Mimarlık okuduktan sonra Politecnico di Bari’de yüksek lisansını tamamlamış.

2014 yılına kadar Milan’da yaşadıktan sonra Türkiye’ye dönen üçlü, Avrupa’da gördükleri sistemlerden ilham alarak ve tasarımcı kimlikleriyle profesyonel becerilerini birleştirerek bi’kutu mutluluk ’u yaratmışlar. Ocak ayından itibaren sırasıyla “Yeniyıl”, “Aşk”, “Mimoza”, “Masal”, “Melek” ve “Limonata” konsept kutularını tasarlayan ekip, Temmuz ayında tasarladıkları “Gezgin” kutusuyla, hayalini uzun süre kurduğumuz gezi ve tatillerimize keyif katacak küçük mutluluklarla dolu bir kutu ile kullanıcılarına yine farklı bir deneyim yaşatmanın heyecanını yaşıyorlar.

Ağustos ayının ortasında gönderilecek olan kutularının konseptleri ise “Karpuz”  Yaz tadında hazırlanan “Karpuz”kutusundan sipariş vermek için web sitelerini ziyaret etmeniz yeterli. Etohum 2015 yılı girişimi seçilen bi’kutu mutluluk, Antalya’da düzenlenen 2015 yılı Girişimcilik Zirvesinde de, tüm dünyadan katılan girişimler arasında ilk 15’e seçilmiştir. @bikutumutluluk instagram hesabını takip ederek  ayın konsepti ve ürünleriyle ilgili ipucuları bulabilirsiniz.