İsveç’de Mükemmel Uyum

İsveç’de Mükemmel Uyum

İsveç’deki bu iki katlı geniş dairede 3 kişilik bir aile yaşıyor. Ailelerinden kalma bu evde kahverengi tonlarıyla beyazın mükemmel uyumunu görüyoruz. İskandinav tarzda dekore edilen bu evin geniş salonunda Amerikan tarzda şık bir mutfak bulunuyor. Balkonundaki sıcak atmosfer ailemizin en çok vakit geçirdiği ve sevdiği köşelerden biri. Evin genelinde oluşan sıcak tonlardan soğuk tonlara geçişini bu köşede de görmek mümkün.

Amerikan tarzda mutfağı olan bu evin duvarları beyaza boyatılmış ve ferah bir atmosfer yaratılmış. Mutfağın hemen yanında küçük bir yemek masası bulunuyor. Salonun diğer bölümü ise oturma alanı olarak kullanılıyor. Oturma alanının olduğu bölümün bir duvarı yine açık tonlarda duvar kağıdı ile kaplanmış ve değişik bir hava katmış.  Bu alana sadece 3 kişilik koyu tonlarda bir koltuk ve bej tonlarında bir puf yerleştirilmiş. Aksesuarlar ve çerçeveler ortamda sıcak bir hava yaratmış.

Evin üst katında ise yatak odaları ve çalışma alanı bulunuyor.  Üst kattaki asma katta küçük bir alan ev sahibimiz tarafından çalışma alanı olarak düzenlenmiş. Tavandan sarkan ihtişamlı büyük avize eve şık bir hava katmış.  Üst katta beyaz ahşap parke kullanmayı tercih eden ev sahipleri üst katta koyu kahve tonlarında bir parke kullanmayı tercih etmiş. Yatak odalarının bir duvarını açık kahve tonlarında duvar kağıdı ile kaplatan çiftimiz sade ve modern bir tarzda dekore etmeyi tercih etmişler.