Home Tech | Apple’ın “Uzay Üssü” görünümlü yeni Ar-Ge binası

Home Tech / Apple’ın “Uzay Üssü” görünümlü yeni Ar-Ge binası

Apple’ın “Uzay Üssü” görünümlü yeni Ar-Ge binasının detayları ortaya çıktı.

Tasarım ve teknolojiyi en iyi yorumlayan dünyanın en değerli markası olan Apple’ın, futuristik, yuvarlak görünümlü kampüs binasının detayları yayınlanan videoda ortaya çıktı. Efsane Apple CEO’su Steve Jobs’un ölmeden önce başlattığı projenin ilk safhasının 2016 sonlarına doğru tamamlanması bekleniyor.

 

Evi Cupertino’ya imzasını atmak isteyen Apple, yeşil ve enerji dostu kampüs tasarımıyla, hayatımıza yön vermeye devam ediyor.

 

Bütün Apple ürünündeki minimalist tasarım tarzı,

260.000 metre kareye inşa edilcek bu özel kampüste de hakim olacak. Kampüs içinde, özel tiyatro salonları, konferans salonları, özel doğa örtülerinin yetişmesi için farklı iklim bölgeleri içeren tema parkları, akıllı yer altı otoparkları ve küçük bir kente yetecek kadar enerji üreten dünyanın en gelişmiş güneş enerjisi hücre panelleri olacak.

 

Halka şeklinde olan kampüsün projesinde, güneş enerjisi hücrelerinden oluşmuş cam paneller göze çarpıyor, fotoğraf galerisinden de görebileceğiniz gibi, bu eşsiz tasarım hayata geçirildiğinde Cupertino bambaşka bir yer haline gelecek. Apple yeni çalışanlarınıda bu kampüste yetiştirerek gelecekteki projelerini bu kampüste geliştirmek istiyor.

Enes Türk