Expormim

Akdeniz Evi

Moda geçiyor, müşterilerin zevki gelişiyor, tasarım anlayışı aralıksız olarak yenileniyor, Ama Expormim’de kalite anlayışı üç nesildir değişmeden sürüyor.

Kurucunun torunu  olan ve şu an işin başında  bulunan üçüncü nesil bu durumu şöyle açıklıyor. “Mobilyalarımız hakkında güzel konuşulmasını seviyoruz. Yalınlığa, basitliğe, sağlamlığa ve içinde bulunduğumuz bölgenin etik anlayışına büyük önem veriyoruz. Bu sayede, müşterilerimizin daha iyi yaşamalarına ve içinde bulundukları doğanın yılın farklı zaman dilimlerindeki değişimlerini daha rahat ayak uydurmalarına yardımcı oluyoruz. Tasarımlarımız güçlü bir Akdeniz kültünü dışa vuruyor. Bu da bizi mutlu ediyor.”

 

 

Markanın Gizli Sırrı

En büyük sırları, kaliteli sanatçıların ellerinde ve uzmanların 50 yıllık tecrübe birikiminde yatıyor. Markanın ufkunu geliştirme konusundaki azimli tavrı ve yeni pazarlar açma konusundaki ısrarcılığı, bugün 5 kıtada 40’dan fazla ülkeye yayılmış geniş bir satış ağına sahip olmasını sağlamış. Bu azmi, uzman ellerde geliştirilen sanatsal yaklaşımla ustaca birleştiren Expormim ekibi, bu sayede eşsiz bir bilgi birikimi ve tecrübe çıkarmayı başarmış. En sofistike ve kozmopolit tasarımları bu ortak bilinçle zorlanmadan ortaya çıkarıyorlar. Özel bir yetkinlik, sanatsal yaklaşımla kuşatılmış eşsiz el işçiliği, tasarımların duygusal değerini ortaya çıkarmayı hedefleyen bir koleksiyon anlayışının da temellerini oluşturuyor.

 

Sürdürülebilirlik

Sektördeki büyük oyuncularda olması gereken, sürdürülebilirlik bilinci bu markada tam anlamıyla yerleşmiş demek hiç de abartılı olmaz. Bu alandaki çoğu bilinçlendirme süreçlerini çoktan bünyesine katmış olan Expormim; ağaç seçiminden, kullanılan verniğin yağısına, kullanılan ambalajın türüne ve miktarına ve geri dönüşüm kapasitesine kadar birçok konuda çoktan gerekli yatırımları ve eylem planlarını yapmış ve uzun yıllardır harekete geçmiş durumda.