Astroloji | Yay Burcu

Astroloji Yay Burcu

Yay Burcu sonbaharın sonlarına, kışın başlarına doğru olan dönemdedir. Bu dönemde yağmur, rüzgar ve kar kuzey yarım küre topraklarında etkisini göstermeye başlar. İnsanlar evlerine ve sosyal yaşamda kapalı mekanlara çekilir. Bu dönemde aileler bir araya gelir, dini bayramlar kutlanır, iyimser, şükredici bir hava eser. Yay Burcu insanı da tam böyle bir doğaya sahiptir. Olumlu, sosyal, din ve inançlara meraklı, felsefi bir yapı.

 

Yay Burcu, şans, bolluk, bereket, gelişim ve değişim gezegeni Jüpiter tarafından yönetilmektedir. Hayat enerjisini sürekli gelişerek değişmekten alan Yay Burçlarına ayak uydurmak pek de kolay olmayabilir.

 

Yay Burcu Ateş Elementinin Değişken Niteliğindedir. Anı yaşamak, hayatına anlam katmak, resmin bütününü görmek, yeni yerler, yeni fikirler keşfetmek, her an bir değişim ve devinim içinde olmak; bunu da hem ruhsal hem de fiziksel olarak gerçekleştirmek Yay Burcuna mahsustur.

 

Sosyal olduğu kadar ilim ve bilim de Yay Burçları için önem taşır. Gelişimine yüksek bir seviyede devam etmek; entelektüel olarak beslendiğini hissetmek; içinde bulunduğu her anın önemini kaydetmek değerlidir. İdealist olmasına idealisttir ancak yeniliğe en açık burçlardan biri Yay’dır.

 

Yay ve Yükselen Yay’ların evleri de bu ruhu aynen yansıtır. Sevdikleri ile bir araya gelerek kutlamalar yapılabilecek; seyahatlerinden biriktirdiği hatıralarını ve değişik kültürlerden otantik objelerini sergileyebilecek; maceracı ruhunu yansıtabileceği eklektik bir tarz izleyecektir.

 

Misafirperver Yay’ları dağda, havada, denizde, tırmanışta ya da uçuşta değil de evlerinde yakaladıysanız ya harika misafirperverliklerini ortaya koyabilecekleri samimi bir davet veriyorlardır ya da ellerinde bir kitap yeni bir konuya dalmışlardır.

 

Yay Burcu ve Dekorasyon:

 

Ateş Grubu ve Değişken bir burç olan Yay Burcu için tasarım ve dekorasyon pek fazla önem taşımaz. Evlerinde çok bulunmayacakları, maceradan maceraya atılacakları gibi, evlerinde de tek tip bir tarz olmasından hoşlanmazlar. Evlerindeki her obje farklı bir ülke, farklı bir şehir ya da özel bir semtten alınmış olabilir.

 

Yay Burcunun dekorasyon tarzını daha çok “EKLEKTİK” olarak tanımlayabiliriz. Çok süslü ya da abartılı, tasarım mobilyalardan çok seyahatlerden alınan objeler, mistik ve değişik felsefi merakları ortaya koyan tasarımları barındırmaktan hoşlanırlar.

 

Maceracı ve meraklı ruhlarını rahat, özgülüğünü yansıtan, entelektüel bir atmosferde beslemek isterler. Platin, kalay, bakır gibi metaller ile birlikte rüstik bir hava verebilecek meşe, çam kullanılan ortamlardan hoşlanırlar.

 

Salon – Yemek Odası – Mutfak:

 

Arkadaşlarını ve sevdiklerini evinde ağırlamaktan hoşlanan Yay Burçları için Salon, Yemek Odası ve Mutfak üçlüsü oldukça önemlidir. Özel bir tasarımdan çok misafirperverliği ve rahatlığı yansıtan bir ortam olması önemlidir.

 

Salonda siyah, lacivert, koyu mavi, mor ve menekşe renkleri hakim olabilir. Metal heykeller, hayvan postu halılar, otantik kilimler, maskeler, özgün ahşap oyma objeler ya da mobilyaların özellikle dini, kültürel ya da ruhsal bir temayı vurgulaması sağlanabilir.

 

Eski haritalar, üniformalar, yazgıların çerçevelendiği ve duvarlarda sergilendiği bir alan olabilir.

 

Şömine ateş grubu üyesi olan bu burç mensupları için kütüphane kadar önemlidir. Salonda şömine olamıyor ise mutfakta ocak başı havası estirecek bir ağırlama düzeni bu kişileri mutlu edebilir.

 

Ayrıca eğlenmekten oldukça keyif ala Yay’lar için evde biroyun alanı yaratmak keyif verecektir. Bilardo, Xbox, poker vb oyunları arkadaşlarını ağırlayarak oynamaktan keyif alacaktır.

 

Mutfakta ise yine otantik Country tarzı bir mutfak keyif verebilir. Kırsal ama şehirli bir görüntü arkadaşlarla keyif yapmak için uygun olacaktır. Masif ahşap döşeme ve mobilyaların yanında bakır, kalay ve pirinç tencere ve tavaların sergilenmesi ya da kullanımı ortamın enerjisini yükseltecektir.

 

Yatak Odası:

 

Yay ve Yükselen Yay Burçları yatak odalarını yaşam alanı olarak görürler. O yüzden yine rahatlık ve keyif ön plandadır. Birkaç kelime ile anlatmak istersek sıcak, rahat, mütevazı ve kullanışlı bir yatak odası olması onlar için önemlidir.

 

Kitap okumak, film izlemek, sohbet etmek için uygun bir ortam olmalıdır. Çünkü Yay Burcu sevdiği ile paylaşımlarını bu odada gerçekleştirmek ister. Bu sebeple yatak odasının genişliği önemlidir. İçinde küçük bir masa olması bile istenebilir. Maceracı ruhunu değişik tasarım objeler ile bu odada da ortaya koyabilir.

 

 

Yay Burcu Çocuklarının Odaları Nasıl Tasarlanmalı?

 

Yay Burcu çocukları doğdukları günden itibaren meraklıdır. Her şeyi keşfetmek, öğrenmek ister. Daha yürümeye başlamadan bütün mutfak dolaplarınızı kilit altına almak zorunda kalabilirsiniz. Neşeli oldukları kadar cana yakındırlar. Sportif aktivitelere yatkın oldukları için küçük yaşlardan itibaren macera arayışlarını sportif aktivitelere enerjilerini yönlendirerek minimuma indirebilir ve daha güvenli bir çocukluk geçirmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında tabii ki keşif güdülerini yok etmemek ve onlara meraklarını besleyebilecekleri güvenli alanlar yaratmak ebeveynlere düşüyor. Odalarında haritalar, gökyüzü temaları, bebeklikten itibaren kullanabilecekleri kumaş çadırlar ve tabii ki kütüphane vazgeçilmezleri olabilir. Koyu renkler ve ahşap dokular çocuk odaları için de uygun olacaktır. Birlikte gittiğiniz seyahatlerden onun odasına da yaşına uygun otantik objeler almayı unutmayın!

Nitelik:               Değişken

Element:            Ateş

Özellikler:          Eril

Yönetici Gezegen:     Jüpiter

Madeni:             Teneke, Kalay, Bakır

Uygun Taşı:                Turkuaz, Yakut, Lapis

 

Ayşegül Kuyumcu Türker