Aletli Pilatese Başlamak İçin 8 Neden

Aletli Pilatese Başlamak İçin 8 Neden

Başlamak İçin 8 Neden ve Şehirdeki Butik Hizmet Veren 8 Merkez,tekniğine ismini veren Joseph Pilates, 1880’de Düsseldorf’ta dünyaya geldi. Astım ve romatizmayla Pilates boğuşan ve çelimsiz bir çocuk olan Pilates, genç yaşta kayak ve jimnastikle ilgilenerek vücudunu geliştirdi. 1912’de İngiltere’de sirk cambazı, boksör ve dedektiflere kendini koruma dersleri veren eğitmen olarak çalışan Pilates, Birinci Dünya Savaşı döneminde düşman ilan edilerek Lancaster bölgesinde kampa alındı.

 

NEDEN PİLATES

1  

Spor yapmaktan hoşlanmıyorsanız

Bazısı spor insanıdır, kardio yapmayı sever, koşmayı sever, yürümek hayat biçimidir vs vs… Peki ya onlardan değilseniz? İşte pilates reformer tam da bu noktada imdadınıza yetişiyor. Hemen deneyin, ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

 

2

Bölgesel incelme

istiyorsanız

Modern hayatın koşturmacası yüzünden bozulan beslenme dengemiz, hareketsizlik, stres, belirli bir yaştan sonra belirli bölgelerde yağların birikmesine neden oluyor. Genetik mirasımızın da etkisiyle kimimizin kalçasında, kimimizin karnında yağlar birikiyor.

 

3

Duruş

bozukluğuna ve/veya doğuştan omurga problemlerine bağlı; sırt, boyun ve bel ağrılarınız varsa

Pilatesin ortaya çıkış hikayesini de ekte size veriyoruz, bu uyarının nedenlerini ve detaylarını birazdan okuyacaksınız.

 

4

Daha sıkı ve daha uzun bir postüre sahip olmak istiyorsanız

Kim sağlıklı ve iyi görünen bir vücut istemez?

 

5

Dik durmak ve ayakta kalmak sizin için önemliyse

Gülük yaşam şartları, bilgisayar başında geçirilen uzun zaman hepimizin vücut yapısını değiştirdi. Peki buna ne zaman dur diyeceğiz?

 

6

Bedensel dayanıklılık ve kasa teslim edilmiş bir omurga, yani fit olma hali yaşam tarzınız ise,

Görüyorsunuz özeniyorsunuz, plajda herkes iyi görünümlü, sahillerde herkes fit. Sizden niye uzak olsun bu durum?

 

7

Yaşınız kaç olursa olsun gencim deme fikri size cazip geliyorsa reformer’a başlayın.

Pilates reformer için uygun olan yaş diye birşey yok, her yaşta her an yapabileceğiniz bir spor reformer. Daha güzel fırsat mı olur?

 

8

Eklem problemleriniz varsa

Bakınız Pilatesin tarihçesi…

 

LIGHTNESS

Genç ve güleryüzlü bir stüdyo. Üyeler önemli, saat sınırlaması pek yok. Hafta içi ve hafta sonu çalışma saatlerinin ucu hep açık. Üyelerin, “sabah 7 veya akşam 10’da geliyorum” dediğinde “hayır” yanıtı almayacakları bir yer. Esnek ve enerjik olmaları bulaşıcı bir şey. Gülen insanların buluşma adresi burası. Hijyen takıntılı, ev konforunda bir stüdyoları var. Neredeyse tüm hocaları çift diplomalı, fiyatları oldukça uygun. Bünyelerinde bir beslenme uzmanları var. Medikal pilates, hamile pilatesi ve mat pilates ihtiyaca göre üyelere sunulan diğer hizmetler… Aletli pilateste sonuç odaklı bir müfredatları var, üyeye zaman kaybettirmezler. İlk on ders bitmeden üye, hızla sonuç almaya başlar ve neden lightness’da olduğunu bilir.

CIRCLE PİLATES

Deneyimli, bilinçli ve spesifik konularda uzmanlaşmış eğitmen kadrosu ve butik hizmet anlayışları onları diğer stüdyolardan farklı kılıyor. Stüdyoda pilates metodunu eksiksiz uygulamak ve öğrencilere en iyi hizmeti vermek adına tüm ana pilates ekipmanları ve tamamlayıcı aksesuarlar bulunmakta. 2012 Kasım ayında İstanbul Bebek’te kurulan stüdyoda kaliteli, konforlu ve sıcak bir deneyimli, bilinçli ve spesifik konularda uzmanlaşmış eğitmen kadrosu ile butik bir hizmet sunuluyor. Bu da salona üye olan spor severlerin Circle Pilates’i ikinci adresleri olarak kabul etmelerini kolaylaştırıyor.

 

GREEN APPLE WELLNESS CLUB

Zinde, formda ve enerjik konsepti ile sertifikalı eğitmenler eşliğinde son teknoloji ekipmanlarla donatılmış fitness merkezi ve spa keyfini İstanbul’un merkezinde yaşayabileceğiniz eşsiz bir yer. Tesis hergün 06:30 – 22:00 arasında hizmet vermektedir. 400 M2 Spor Salonu, 13 Adet Haftalık Grup Dersi, Özel Pilates, Power Plate, Açık Yüzme Havuzu, Türk Hamamı, Buhar Banyosu,Sauna, Masaj ve Terapi Odaları, Dinlenme Alanları, Vitamin Bar, Jakuzi klübün çatısı altında verilen hizmetler olarak sıralanabilir.

SLIM LİFE STUDİO

Slim Life Studio uzman ekibi ve butik hizmet anlayışı ile kişiye özel hizmet paketleri sunarak danışanlarını beklentilerine en kısa sürede ulaştırıyor.Bünyelerinde Diyet ve Beslenme Uzmanı, Fizyoterapist, Uzman Pilates Mat, Reformer, Hamile Pilatesi eğitmenleri, Yoga ve Çocuk yogası eğitmeni, Zumba eğitmeni,Reiki Master Eğitmen, Yaşam Koçu, Refleksolog ve Cilt / Güzellik Uzmanından oluşan kaliteli ve seçkin ekipleri ile hizmetinizdeler.

STUDIO PİLATES FITNESS ZEKERİYAKÖY

2011 senesinden bu yana hizmet veren Studio, 450 metrekarelik kapalı, 800 metrekare açık alanda, Zekeriyaköy’ün doğallıkları içinde, köyün sukunetinden uzaklaşmadan, park ve trafik sorunu yaşamadan rahatça ulaşabileceğiniz bir konumdadır. Uzman eğitmen kadrosu ve geniş ekipman imkanları ile spor yapmak, sağlıklı spor için gerekli olan bol oksijeni içinize çekmek ve kendinizi özel hissetmeniz için sizlere imkan sunmaktadır. Uzman eğitmenlerle, özel ve grup derslerinde kişiye özel çalışılmaktadır. Her üye Studio için “özel üye”dir.

STUDIO PURE

Studio Pure, üyelerinin hayatına sporla birlikte keyif ve mutluluk katıyor. Stüdyolarında, eğitmenler ve üyelerin birebir çalışma prensibi ile ilerleyen Studio Pure, üyelerinin hem eşsiz spor deneyimi yaşamalarını hem de kısa sürede fit ve mutlu bireyler olmalarını sağlıyor. Postür analizinden başlayan spor deneyimi, eğitmenlerimizin kişiye özel uyguladıkları programlar ile daha özel bir hal alıyor. Sporun tadını çıkartmak isteyen herkesi Studio Pure deneyimini yaşamak için bekliyorlar.

URBAN HEALTH PILATES

Urban Health Pilates (UHP), hayatları boyunca sporun içerisinde bulunmuş olan Gökhan Üğüden ve Onur Özbek tarafından 2012 yılında kurulmuş. Uzun yıllardır sağlığına kavuşmak ve daha fit bir vücut isteyen, günlük yaşamın getirdiği bel, boyun, diz ağrılarından kurtulmak isteyenlere birebir dersler veren ikili, 2012 yılında bilgi ve tecrübelerinin birikimiyle bunu kendi stüdyo ortamlarına taşımışlar. Gerek çalıştırdıkları öğrencileri, gerekse yetiştirdikleri pilates eğitmenleriyle, UHP’yi pilates konusunda iddialı bir merkez haline getirmişler. UHP’de sizleri içeri girdiğiniz andan itibaren sıcaklık ve samimiyet karşılıyor.

YOGA PATHİKA NİŞANTAŞI

Sanskritçe’ de Yoga yolcusu ve rehberi anlamına gelen Yoga Pathika’nın amacı, Nişantaşı’ nda Yoga yolu ve Pilates metodunu doğru şekilde öğretmek, öğrencilerin fiziksel ve zihinsel sağlıklarını geliştirmektir. Yoga Pathika’da uygulanan sekiz basamaklı yoga yoludur. Bir buçuk saatlik ders içinde asanalar (duruşlar), pranayama (nefes teknikleri), prathyahara (biyoenerji, çakra ve kundalini teknikleri), dharana (konsantrasyon), dhyana (meditasyon) ve derin gevşeme çalışılır. Yama (negatiflerden arınma) ve niyama (pozitifleri geliştirme) basamaklarındaki gelişme ise uygulanan tekniklerin sonucu olarak kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.