Zarafet ve Şıklık Dolu Yılbaşı Kutlaması

Zarafet ve Şıklık Dolu Yılbaşı Kutlaması

Yılbaşı kutlamaları, İskandinav country stilin hakim olduğu bu evde zarafet ve şıklıktan ödün vermeden kutlanıyor. İçeride beyaz hakimiyeti ve gustavian tarzdaki aksesualar ile masalsı atmosfer yaratılmış. Karlarla kaplı verandası ve bahçesi ile bu yüksek çatılı tipik İskandinav kırsal evi, gerçeklik duygunuzu kaybetmenize neden olabilir bizden söylemesi…

Siyahın aksesuarlarda ve metal objelerdeki detay kullanımlarla beyazın üzerine çok keyifli bir oranda serpiştirildiği bu dağ evinde, kolaylıkla tahmin edilebileceği gibi, en keyifli dönem, uzak yakın tüm aile üyelerinin bir araya geldiği Noel yemekleri oluyor. Doğal ahşapın şık dönem objeleri ile birlikte kullanıldığı bu kış evi, basitlikte yakalanan elegans konusunda oldukça iddialı bir çizgiye sahip demek yanlış olmaz.

Yılın bu en güzel ve özel dönemi için aile fertleri özenli ama abartıdan uzak bir hazırlık dönemi geçiriyor. Yılın bu mevsiminde hoş bir koşuşturmanın hakim olduğu bu özel evde her detay, evde genel atmosfere uygun olarak yalın bir şıklığı ve zerafeti vurgulayacak tarzda abartıdan uzak seçiliyor. Yemek sofrasının doğal detaylarla süslenmesinden tutun da yılbaşı ağacının abartıya kaçılmadan döşenmesine kadar pek çok yalın detayda doğallığın ve doğayla başbaşa olmanın önemi yüceltiliyor adeta bu evin dekorasyonun da. Mutfakta da bu doğallık vintage detaylarla doğal ahşap dokusunun arasına serpiştirilmiş siyah emayelerle vurgulanmış. Fonksiyonellik ve sadelik önce çıkan detaylar olurken vintage bazı özel parçaların ve özel tasarımların gayet büyük bir ağırbaşlılıkla evin geneline serpiştirildiği de gözden kaçmıyor. İnsanın üzerine üzerine gelmeyen kutlamaların, doğayla başbaşa kalmak için kış tatillerinin önemli okazyonlar olduğunun çok bilincinde olan ev sahipleri için bu küçük dağ evi sıcak bir yuva olmuş yıllardır. Şehirden her uzaklaşmak istediklerinde ve samimi kutlamalar yapmayı tercih ettiklerinde bu kış evi imdatlarına yetişmiş bu zarif aile evi. Çocuklar büyüse, nesiller değişse de aile bu gelenk hep sürmüş, daha da süreceğe benziyor.