Viento Alaçatı

Viento Alaçatı

Huzuru yakalamak isteyen gezginlerin eşsiz sığınağı; mavinin ve beyazın huzur verici sakinliğinde doğayla iç içe verilecek molanın yegane adresi, Alaçatı… Mavi pencereli camlarından sakız sardunyalarının sarktığı; Arnavut kaldırımlı sokaklarında komşu teyzelerin sohbetleri arasında kaybolacağınız; düşle gerçeğin birbirine karıştığı; doğaya ve doğala olan saygının temeli üzerine kurulmuş köy hayatının daimi hüküm sürdüğü köyümüz Alaçatı…

Alaçatı’nın tüm bu özelliklerine ilaveten; Geleneklerine bağlı bir misafirhane tanıtmak istedik size… Geçmişi günümüze uyarlayan, geleneksel tatları modern tarzda yorumlayan, her köşesi bir ilham kaynağı, kültürünün temsilcisi, kişiye özel servisleri ile, Yeni Bir Alaçatı Masalı ”VIENTO”….
Sahibesi Figen Erbaş’ın titizlikle nakış gibi işlediği yüz elli yıllık bir Rum evi ancak bu kadar güzel restore edilebilirdi…
Misafirlerine huzur ve dinginliğin yanı sıra, kaliteyi ve konforu da sunmayı amaçlayan Viento Hotel’in odalarında keten çarşafları, işlemeli havluları, geçmişin mirasını taşıyan özel dokuma perdeleri, masalı mutlu sona erdiriyor. Jakuzili çim bahçesi, keyifli müziklerin eşlik ettiği barı rüzgarın yolculuğunu tamamlıyor. Yer kasabanın ortasında. Bir kaç binanın birleştirilmesiyle Alaçatı içinde bir Alaçatı yaratılmış.
150 yıllık binalara ruhu bozmadan yeni binalar eklenmiş. Eskiler yenilenirken yeniler de eskitilmiş. Tüm birimler içe dönük kocaman bir bahçeye bakıyor. En güzel yanı da zaten bahçesi. Rahat koltuklar öğle şekerlemesi için harika. Ortam yemyeşil. Sürprizli bir otel burası. Bir köşe de mini bir havuz, diğer tarafta ağaçların gölgesinde uykulu bir avlu, beri tarafta bahçenin ortasında esrarengiz bir evcik, az ileride camlı köşk… Odalar geniş ve şık döşemiş. Her köşe ufak ufak detaylarla renklendirilmiş
Mönü geniş. Mezeler, börekler ve ev yapımı reçeller hakikaten çok lezzetli. Dahası yediğiniz içtiğiniz her şey Nazilli’deki meşhur İpek Hanım Çiftliği’nden geliyor. Figen Erbaş’ın geleneklerinden taşınıp gelen doyum olmaz lezzetteki yemekleriyle tanışacak, Ayvalık’ın bir asırdır taşınan kültürün izlerini taşıyan kahvaltı sofralarında lezzete ve keyfe doyacaksınız. Üstelik buram buram Ege kokan yemeklerin hepsi, ailenin Seferihisar ve Ayvalık’taki zeytinliğinden, taş sıkma usulü ile elde edilen zeytinyağı ile yapılmaktadır.

Mekanın teknik ayrıntılarına gelince:
Hotel Viento, 6’sı cumbalı toplam 20 odadan oluşuyor.
25 odanın 18 tanesi standart oda ölçülerinde olan tesiste 3 oda 30 m², 3 oda 35m² büyüklüğünde. Otelde ayrıca, eski bir konağın restorasyonu ile yapılmış 3 odalı bir tarihi ev de bulunuyor.

 

Tüm odalarında çay – kahve setinin ücretsiz olduğu Alaçatı Hotel Viento’da şemsiye, kas, 10 anallık televizyon yayını, 100 farklı film seçeneği, 10 ayrı yastık seçeneği yine her odasında mevcut servisleri arasında yer alıyor.

 

Tesis bünyesindeki 50 kişi kapalı oturma kapasitesi, 60 kişi açık alan kapasitesi olan Sakız Restoran’da Türk mutfağı ve fast food seçenekleri sunuluyor.

 

24 saat oda servisi olan otelde otopark, internet, bisiklet, ütü ve ütü masası, büyük şişe su, çay ve kahve, concierge hizmetleri ücretsiz. Çamaşırhane hizmetleri ve turlar ise ücretli.  Otele evcil hayvan kabul edilmiyor.

 

Keyifli tatiller dileriz.