Uhostels Madrid

dfot

 

Genç İspanyol bir tasarımcının yaşadığı deneyimlerden meydana gelen yeni bir konsept. Yıllarca yoğun bir çalışma hayatı ile meşgul olduktan sonra Afrika ve Hindistan’da gönüllü çalıştı. Profesyonel kariyerini değiştirip yeni bir işe başlama kararı alması Madrid’e gelmesi ile oldu. Bu fikir iyi ve ucuz bir konaklama şeklini içeriyordu. 24 ülkeyi dolaşmış biri olarak hostel fiyatında ancak kaliteli hizmet veren, aktiviteler sunan bir otel açma fikri.

Sagasta sokağında XIX.yy’da yapılmış bir saray buldu. Ailesi, arkadaşları ve başka yatırımların da katkısıyla “U hostels” tamamıyla yenilenmiş olarak açıldı. Farklı dekorlara sahip renkli odaları, eğlenceli aktiviteleri, fiziksel engelli misafirlere adapte edilmiş, tasarımın ve sonsuz çeşitlilikte servisin olduğu bir hostel. Bu özellikler de onun kendi alanında  Madrid’in en iyisi olması için yeterli. Bütün “U hostel” odalarında modern ve sıcak, rengarenk dekorasyonlar var. Hepsi çok geniş ve konforlu.  Yetişkinlere uygun  tasarlanmış ranzalar var. Konuklar küçük ve önemli eşyalarını ranzaların özel bölmelerinde saklayabiliyor. Güvenlik ve temizlik maksimum öncelik taşıyor. Geniş pencereleriyle odalar bolca ışık alıyor.

Hostelde güneşlenebilecek ve bir şeyler  içilebilecek bir teras, film geceleri için tasarlanmış rahat bir sinema salonu, yıkama odası, çok amaçlı toplantı odaları, ortak kullanıma açık bilgisayarlar var.

Her kat baskın bir renkle dekore edilmiş, her odada seyahat ve hayattaki başka önemli değerlerle ilgili özel mesajlar ve sözler duvarlara yazılmış. Bir gezginin tüm ihtiyaçları düşünülmüş, personel de herkese Madrid’le ilgili ipuçları veriyor.Aktiviteler arasında bisiklet kiralama, ücretsiz Madrid turları, yemek ve Flamenko kurslarına da katılmak mümkün. Sosyalleşmek için hostel misafirlere oyun geceleri ve gece hayatını da görmek için ekstra turlar düzenliyor. Bütün bu zengin hizmete karşılık 14-60euro arasında değişen fiyat aralığında sekiz farklı seçkin odada kalma imkanı tanınıyor.