Thanx Co

dfot

 

Thanx Co ; yaratıcılık ile fonksiyonelliği , özgün tasarımlar ile işlevselliği aynı çatı altında toplamayı amaçlayan  ele aldığı tüm  projelere bu hassasiyet ile yaklaşan bir mimarlık ofisidir.  Aynı zamanda birçok tasarım ürünlerine de imza atmıştır.

 

Zeynep Ilıcalı ve Melda Aksu tarafından  Istanbul, Ulus’ta kurulan Thanx Co firması , mimar iç mimar ve tasarımcılardan oluşan geniş ve dinamik bir kadroya sahiptir. Thanx Co mimarlık ofisi bugüne kadar pek çok konut, otel, hastane, ofis ve spor kompleksi projelerine başarıyla imza atmıştır.

 

Thanx Co için mekan tasarımlarının merkezinde müşteri vardır.  Müşteri istekleri ile mekanların uygulanabilirliği ortak bir fikirde toplanır. Bu sebeple Thanx Co imzası taşıyan her projenin farklı bir ruhu ve hikayesi vardır. Belli bir tarza ve mimari akıma bağlı kalmadan kendi çizgisini başarıyla mekanlar ile bütünleştirir.

 

Thanx Co ele aldıği her projede farklı bir hikaye yaratmak ister. Bunu  özgün mekanlar tasarlayarak  ve tasarladığı her mekanı da özgün bir  ürünle ödüllendirerek  perçimler.  Genç ve dinamik bır yapıya sahip olan Thanx Co ‘nun bu kadar farklı mekan tasarımlarına nasıl imza attığını firma sahibi Zeynep Ilıcalı şöyle özetliyor:

“Ofis kafe ve restaurant projeleri en keyif alarak çalıştığım yaşam alanlarıdır. İnsanların gitmekten zevk alacakları, akıllarında iz bırakan ama bir o kadar da konforlu mekanlar yaratmayı seviyorum .Gerçekleştirdiğimiz projeler alışılagelmişin dışında olduğu için hep dikkat çekti. Tasarladığımız mekanlarda yeni malzemeleri kullanmaya özen gösteriyor yenilikleri, teknolojiyi ve dünyayı takip ediyoruz.   Thanx Co mimarlarından Ömer Faruk Demirel ile  tasarladığımız ofis ve hastanelerde  bu mekanlara modern havalar kattık ve  istediğimiz Thanx Co imzasini taşıyan mekanları yaratmış olduk. Ortağım Melda Aksu ise daha çok gösterişli, sıradışı ve şık mekanlar yaratmayı sever ve gerçekten konut projelerinde çok başaralı olduğunu söyleyebilirim. Yine Thanx Co mimarlarından Duygu Tabak ile tasarladıkları tüm yaşam alanlarında inanılmaz bir bütünlük, uyum ve ihtişam söz konusudur.    Tasarladıklari mobilyalar , kullandıklari malzemeler ve mekanlarda yaptıklari ışık oyunları ile büyülü devamlılığı olan aynı zamanda fonksiyonel mekanlar yarattılar. Hayal ettiğim mekanların beğenilmesi benim için en büyük gururdur”.