Tasarımda Yeni Keşifler: Now! le Off

Tasarımda Yeni Keşifler: Now! le Off

Paris Design Week çerçevesinde düzenlenen Now! le Off sergisi Eylül başında Les Docks-Cité de la Mode et du Design’da yapıldı. Now! le Off’da bu yıl tasarım sahnesinde Fransız ve uluslararası gelecek vaat eden genç isimler bulunuyor. Paris Design Week’in en çekici etkinliklerinden biri olan bu renkli sergiyi sizin için gezdik.

Uluslararası ziyaretçilerin Paris’in yaratıcı çevrelerini keşfetmesine yardımcı olması ve kamuoyuna en son tasarım, dekorasyon haberlerini duyurması için planlanan Paris Design Week’in gördüğü ilgi her geçen yıl artıyor. Maison&Objet Fuarı ile aynı zamana denk gelen Paris Design Week (5-12 Eylül) bu yıl 50 yeni katılımcının eklenmesiyle daha da renkli bir hale geldi. Ünlü tasarımcıların konuşmaları, son teknoloji kurulumlar, partiler ve mağazaların koleksiyon sunumlarıyla Paris Design Week bu sonbahar da tüm dünyada dekorasyon enerjisini artıran geniş bir ağ niteliğindeydi.

 

Tasarımın şehirle buluştuğu bu keyifli organizasyonun başrolünde yeni tasarımlar, yeni koleksiyonlar, sergiler, mağazalar var. Paris Design Week’in en çok beğenilen etkinliklerinden biri de hiç kuşkusuz now! le Off sergisi. İlginç mimarisiyle dikkat çeken Les Docks- Cité de la Mode et du Design binası Now! le Off sergisini daha da çekici bir hale getiriyor.

 

Sergi bu yıl da genç ve yetenekli tasarımcıları keşfetme hedefini sürdürüyor. Bu yenilikçi sıçrama tahtası sayesinde Fransız ve uluslararası tasarım dünyasının yeni sahnesi işlevsellik, stilize fonksiyonellik ya da yerinde hayalcilik için bir arayışın varlığına işaret ediyor olduğunu gösteriyor. Uzman jüri Constance Guisset başkanlığında, trend avcısı Li Edelkoort, RADO’dan Christian Verdon, Le Lieu du Design’dan Stéphane Simon, Intramuros’dan Quitterie Amie, Ecole Bleue’den Jean-Marie Lemesle ve Le Figaro’dan Florence Thielland’den oluşuyor. Merakla beklenen RADO STAR PRIZE ödülünü bu yıl “Projet S” ile Jules Levasseur  ve “Dancers” ile Aurélie Hoegy kazandı. 12 bin kişinin ziyaret ettiği bu eğlenceli sergide mobilyadan aksesuara, aydınlatmadan zemin malzemesine kadar pek çok tasarım görmek mümkün.