Takıl Pera

dfoit_subat

 

Medeniyetler beşiği Anadolu topraklarını içine alan ülkemiz takı tasarımı için eşi bulunmaz hazinelerle dolu.

Saadet Keskin, bu işe  bu zenginliklerin farkına varıp büyük bir ilgi, heyecan  ile başlamış ve bugün de aynı heyecanı duyarak işimi sürdürüyor. ”Uzun yıllar geçmesine rağmen her gün takı ve tasarımı ile ilgili yeni ufuklar önümde açılıyor ve ben kendimi işe yeni başlamış bir öğrenci, bir çırak olarak hissediyorum. Bu duygular ile ortaya çıkan takıları sizlere Pera dükkanımızda sunmak büyük bir haz.” şeklinde özetliyor yarattığı marka ile ilgili duygularını.

1979 yılında Antalya Side’de özel işletme olarak açılan takı dükkanı 1987 yılında Beşiktaş’ta devam ederek İstanbul ve İstanbullular ile buluştu. 2007 yılında şimdi çok doğru olduğu ortaya çıkan radikal bir karar ile Pera’ya, yani Tünel Beyoğlu’na taşınmış. Bu taşınma yabancı müşteri portföyümüze büyük katkıda bulunmuş aynı zamanda.

“Anadolu kültüründen esinlenerek yaptığımız ürünler koleksiyonlarımızda önemli bir yer teşkil etmektedir. Ürünlerimizin Anadolu’nun zengin takı geleneğinden ve kültüründen gelmesi bizi piyasadan ayıran en önemli özelliklerimizden biridir. “ özetliyor Saadet Hanım, Takıl’ın koleksiyonunun genel prensiplerini.

 

dfoit_subat