Star Wars The Force Awakens (Yıldız Savaşları – Güç Uyanıyor)

yildiz-savaslari-7

 

Star Wars The Force Awakens (Yıldız Savaşları – Güç Uyanıyor) film Yeni üçlemenin son filmi ve yıllardır hasretle bekleyenleri çok sevindirdi.

Aralık ayın’da vizyona gireceği açıklanan filmin fragmanında konu ile ilgili ilginç ip uçları da sinemaseverleri meraklandırıyor.

 

Fragmanı izleyenlerin Han Solo yoldaşı Chewbacca’ya dönüp “Evdeyiz” dediğinde içlerinde mutlaka o eski heyecan uyanıyor.

han-solo

Anladığımız kadarıyla Han Solo, yoldaşı ve Prenses ile bu bölümde hasret gideriyor. Fragmanda Luke Skywalker ile ilgili pek bir açıklama hatta bir yüz dahi olmaması çok merak uyandırıyor bir sürpriz olabilir mi ya da Darth Vader ile oğlu Luke Skywalker kapışması tarih mi oldu sorusunu akla getiriyor.

kylo-ren

Darth Vader karakterinin yerini Adam Driver tarafından canlandırılan Kylo Ren adında gene kara giyimli bir karakter alıyor eşsiz karakterin yerini doldurabilecek kadar zalim mi göreceğiz…

BB-8

Filmde R2-D2 Robot karakterinin yerini yavaş yavaş BB-8 isimli yeni bir Droid Robot’a bıraktığını görüyoruz kıyafet ve aksesuarlarda çok fazla bir değişiklik olmaması ile beraber George Lucas ile serinin yeni yönetmeni JJ Abrams’ın köklü bazı değişiklikler ile seriye yeni bir anlam katacağı aşikar.