Splendid Palas Oteli

Gümüşî kubbeler ve kırmızı panjurlarıyla bir tarafta Marmara denizine, bir tarafta da İstanbul’a bakan görkemli bir yapı…

Doğayla tarihi bir paylaşım içerisinde, Büyükada geçmişinin nostaljik heyecanını koruyan, benzersiz, huzurlu ve dinlendirici ada havasıyla şehrin stresinden uzak bir yer.

 

Splendid Palas Oteli 1908’de açılmıştır. Art Nouveau tarzından belli ölçüde esinlenilmiş olsa da, odaların çevrelediği aydınlık iç avlusu ve avlu etrafındaki sütunlarıyla, otelin mimari tasarımındaki doğu / batı sentezi açıkça görülür. Otelde130 misafiri ağırlayabilecek 60 oda ve 9 süit mevcuttur.

 

Çoğu oda balkonlu, deniz manzaralı bütün odalar, banyo, televizyon ve telefonludur. Açık mekanda 120 kişiye ve kapalı mekanda 90 kişiye yer sağlayan restoran, misafirlerine hem Türk hem dünya mutfağından seçilmiş leziz yemekler sunar.

 

Bahçe ile çevrili ağaçlar arasındaki yüzme havuzu doğayla uyum içerisindeki bir yapı tasarımının sonucudur. Splendid Palas Oteli, unutulmaz tarihi ve kültürel mirası nedeni ile Türkiye’nin Turizm Bakanlığı’nca özel statü verilen sayılı otellerinden biridir…

 

Büyükada’nın eşsiz doğasıyla iç içe lüks bir konfor ortamı sunan Splendid Palas Otel’in sakinliğinde dinlenebilir, muhteşem ortamında eğlenebilir, hızlı feribotla şehre yarım saatte, havaalanına bir saatte ulaşabilirsiniz. Düğününüzde, balayınızda, kutlamalarınızda eşsiz Splendid Palas’ın tarihi ve muazzam güzelliğini yaşadığınız takdirde, misafirlerimizin çoğunun neredeyse bir asırdir yaptığı gibi, burada torunlarınızla bile kalmaya alışmanız kaçınılmaz olacaktır.