Sömestr Tatilinde Çocuk Olmak …

Sömestr Tatilinde Çocuk Olmak …

Çok şiirsel bir başlangıç oldu kabul ediyoruz. Ama hatırlayın çocuk olduğunuz o güzel günleri şiir gibi, rüya gibi bir şeydir zaten sömestr tatilinin gelmesi. Havalar iyice kar kış kıyamete bağlamışken, uzun geceler, karanlık puslu akşamlar üzerimize çullanmışken, dersler iyice hissedilir bir baskı kurmuşken üzerinizde; 15 gün ara! Tadından yenmez…

 

Uzun zamandır istedikleri etkinliklere katılmak, fobilerini geliştirmek, vizyona sırf o dönem için giren filmleri takip etmek, eğlenceli kış tatillerine çıkmak, yeni şehirler hatta ülkeler keşfetmeye çıkmak ve tabii dinlenip yenilenmek… Tatili gönüllerince geçirmek onların en doğal hakları. Geçmiş sayılarda onlara özel mekan, seyahat, etkinlik önerilerinde bulunmuştum çeşitli aralıklarla. Bu defa ev hayatını onlar için daha eğlenceli, kullanışlı ve keyifli hale getirecek önerilerle size başka bir pencere açalım istedik.

 

Öyle ya yaz bitip de okullar açıldığında, çocuklarımızın yeni yaşlarının değil yeni sınıflarının ihtiyaçlarına odaklanıyoruz sıklıkla. Oysa şimdi durum farklı, odalarında yaşlarının gerektirdiği düzenlemeleri yapmak, onların ev hayatını daha ilginç ve keyifli kılacak, onları da eve ait hissettirecek ürünlere birlikte bir göz atalım. Ne dersiniz? Ruhu hem çocuk kalanlar da bu ürünlerden birçoğuna yakınlık hissedecektir bundan eminiz.