Sinek Sekiz Yayınevi

dergi_form_nisan

 

SİNEK SEKİZ YAYINEVİ

 

Sinek Sekiz, sürdürülebilir yaşam, çevre, ekoloji konularında ilham verici kitaplar yayınlayan, küçük ve bağımsız bir yayınevidir. Çevre ve ekoloji ile ilgili kitaplar yayınlanıyor. Aynı zamanda atölye çalışmaları da gerçekleştiriyor Sinek Sekiz Yayınevi. Bu yayınevindeki insanlar, kitapların çıkmasında rol oynayan, emek verenlerin çoğu farklı yerlerde yaşıyorlar aslında. Biri Karaburun da, biri Ankara gibi farklı yerlerden gelen insanların birleştiği bir yer aynı zamanda. Sinek Sekiz’in genel yayın yönetmeni İrem Çağıl “Bizim hammaddemiz kağıt. Nasıl bir seramikçi çamurla uğraşır ve onu şekillendirir ise bizim de üretim yaptığımız şeyler hep kağıttan, kartondan oluyor.” diyor.
İlgi alanları çevre, ekoloji ve sürdürebilirlilik. Ama bunları kitap olarak yayınlamanın yanı sıra bu hammaddeyi kullanarak yaratıcı başka işlerinde yapılıyor olması. Defterler, kağıttan animasyon atölyeleri, kuklalar aklınıza gelebilecek her şeyin atölye çalışmalarını gerçekleştirmeye çalışan son derece yaratıcı ve üretken bir yayın evi Sinek Sekiz.
Ekoloji alanında dünyaca ünlü bir çok değerli yazarların kitaplarını da Türkçeye kazandıran Sinek Sekiz’in yayın listesi ise şöyle;
– EKOLOJİ Cep Rehberi, Ernest Callenbach
– SLOW FOOD DEVRİMİ, Carlo Petrini-Gigi Padovani.
– PERMAKÜLTÜRE GİRİŞ, Bill Mollison.
– EKOKÖYLER, Jonathan Dawson.
– İYİLERİN YANINDA, Vandana Shiva.
– TOHUM VE GIDANIN GELECEĞİ ÜZERİNE MANİFESTOLAR, Vandana Shiva.
– PETROL DEĞİL TOPRAK, Vandana Shiva.
– ŞEHİRDEKİLER İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM REHBERİ, Scott Kellog – Stacy Pettigrew.

 

dergi_form_nisan