Sika – Design

Sika – Design

Ankjær Andreasen,  Sika Design’ın adını zarif Sika geyiğinden esinlenerek koymuş, 1940 yılında bu köklü şirketi kurmuştu. Şirket savaş zamanında artan işsizlik ve ham madde sıkıntısı varken Mosso’da açılmıştır. Savaş zamanında bataklıklardan toplanan sazlarla, hasat sonrasında arta kalan ürünlerle, samanlarla ücretsiz hammadde ihtiyaçlarını karşılamışlardır.

Savaştan sonraki yıllarda Horsens devlet cezaevinde hasırdan yapılan sepetler üretildi.1950 yılından bu yana Sika Design tasarım ve üretim sürecinde konfor ve kaliteyi göz önünde bulundurarak el yapımı mobilyalar tasarlandı. Sika Design’ın hasır mobilyaları nesillerdir otellerde, restoranlarda, yolcu gemilerinde, dünyanın birçok yerinde görülebilir.

Tüm satışlar, yönetim ve lojistik merkezlerinde yürütülüyor ve kardeş şirketleri olan Rynkeby, Funen ile paylaşılıyor. Sika Design bu 10 yıl içinde birçok yeni bahçe koleksiyonu piyasaya sürmüştür.

Bahçeler için, Gürcistan Bahçesi (Georgia gardens) ile romantik hasır mobilyalar ve hasır rattan sandalyeleri ile 50’li yılların Danimarkalı mimarları tarafından “Icons” koleksiyonu tasarlandı. Aynı zamanda kafelerin dış mekanlarına uygun Affäire koleksiyonu gibi bir çok tasarım ürününü piyasaya sürdüler.