Seti Andıran, Yaşayan Bir Ev

Seti Andıran, Yaşayan Bir Ev

Fransa’nın başkenti Paris’te yer alan tarihi bir geçmişe sahip bu apartman dairesinde profesyonel bir fotoğrafçı yaşıyor. Tasarıma ve dekorasyona merakı olan ev sahibi evinin tarzını sürekli değiştirdiğini ve bundan büyük keyif aldığını belirtiyor.

Bu eski apartman dairesinin salonunda bir bölüm oturma alanı olarak kullanılırken diğer bölüme büyük bir yemek masası konulmuş. Oturma bölümünde yer alan mobilyalarda koyu tonları tercih etmiş ev sahibi.  Salonunda şöminenin oluşu ve süslemeli kartonpiyerinin bu alana sıcak bir hava katmış.

Yemek bölümünde ise endüstriyel bir tarz hakim.  Metal görünümlü sandalyeler ve özel olarak yapılmış ahşap masa salonda güzel bir uyum yakalamış. Çalışma odasında antikacılardan bulduğu çekmeceli bir masa ve küçük ahşap tabure dikkat çekiyor. Zamanının büyük bir kısmını burada geçiren ev sahibi bu alanı çok sade tutmayı tercih etmiş.

Yatak odasında da sade bir dekorasyon hakim. Yatak başlığının üstüne evin her odasında olduğu gibi burada da bir tablo yerleştirilmiş.  Komodin görevini üstlenen iki sehpanın üstüne de saksı çiçekler yerleştirilmiş ve odada güzel bir atmosfer yaratılmış.