Serifos Adası’nda Mavi Beyaz Hayat

Serifos Adası’nda Mavi Beyaz Hayat

Serifos Adası’nda bulunan bu yazlık evi, ev sahibi 3yıl önce yaz aylarında şehir hayatının karmaşasından kurtulabilmek için satın almış. Sadece kendisinin yaşadığı bu yazlık evi kendi zevklerine göre dekore etmiş. Sahile çok yakın olmayan bu tepedeki muhteşem taş eve, her yaz kafa dinlemek içinmutlaka geliyor.

Biraz Serifos Adasıyla ilgili bilgi verelim.Atina’yaferibotile 4 saatlik uzaklıkta olan Serifos Adası, toplam 25 farklı adadan oluşan Kiklad (Cyclades) adalarından sadece bir tanesi. Adanın yeterince küçük olması ve havalimanı bulunmaması sebebiyle tek ulaşım feribotlar ile gerçekleşiyor. Ev sahibi adanın çok kalabalık olmayışını ve sessiz, sakin biryer oluşunu çok sevmiş. Yaz aylarında bu güzel Serifos Adası’nı kendine gizlenme yeri olarak belirlemiş.

Bu çarpıcı güzellikte olan yazlık ev, Sinas Architects tarafından tasarlanmış ve geleneksel ada evi atmosferini çok güzel bir şekilde yansıtmış.

Dışarıdan baktığımızda taş, saz ve ahşapları doğal renklerle kullanıldığını, adanın doğasıyla bütünleştiğini görüyoruz.

Muhteşem deniz manzarasına sahip olan bu evin dış mekanında bulunan oturma alanı çok sade tutulmuş ve sıcak bir atmosfer yaratılmış. İç mekan ve dış mekan da dahil olmak üzere yerler pürüzsüz taş zeminden oluşuyor.

Dışmekandakisadelik, içmekanda da kendinigöstermiş.Oturmaodasındabeyazaboyanantaşduvarlar, yüksek tavandakiahşapkirişlervekullanılanahşapmobilyalar eve rustikbirhavakatmış.Mutfağınduvarzeminiyapının ilk halindekigibikorunmuş.Ahşapgörünümlüdolapkapakları, tavandayeralankoyurenkliahşapkirişlerveduvarındoğalgörüntüsümutfağasıcakbirortamkatmış.

Yatakodasındakendiisteğiüzerineyatakyaptıranevsahibimizburada da modern vesadebirdekorasyonanlayışınadevametmiş. Duvarlarınbeyazıvemavirenginingüzeluyumunuburadaçokgüzelbirşekildegörüyoruz.Akdeniztarzıdekorasyonanlayışınıbanyoda da kullanmakisteyenevsahibimizmavirenginiburda da kullanmakistemişveçoksadebirbanyotasarlanmış.

Serifos Adası’n da ki abartıdan ve gösterişten uzak olan bu yazlık taşev herkesin rüyalarını süsleyen bir huzura sahip.