Sektörel Haberler

Sektörel Haberler

Tasarım Ve Teknoloji Dünyasının Dâhileri Alldesign 2015’te Buluşuyor

Dünyanın önde gelen yaratıcılık ve teknoloji liderlerinin buluşma noktası  “alldesign Yaratıcı Endüstriler ve Gelişen Teknolojiler Fuarı & Uluslararası Tasarım Konferansları” 19-21 Şubat 2015 tarihleri arasında Lütfi Kırdar Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. İstanbul, tasarım ve teknoloji dünyasının dâhilerini ağırlayacağı üç günlük bir buluşmaya hazırlanıyor. “Alldesign Yaratıcı Endüstriler ve Gelişen Teknolojiler Fuarı & Uluslararası Tasarım Konferansları”, 2015 yılında Lütfi Kırdar Kongre ve Fuar Merkezi’ne taşınıyor. Yıllardır yoğun ilgiyle takip edilen alldesign, büyüyerek taşındığı yeni mekânında 19-21 Şubat 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.

 

Modern Mimarlığın Başyapıtı Modulor Nihayet Türkçede…

YEM Yayın, modern mimarlığın öncülerinden olan Le Corbusier’nin başyapıtı Modulor’u yayımladı. Mimarlık tarihinde bir başyapıt olarak kabul edilen ve mimarlıktan sosyolojiye, şehircilikten siyaset bilimine pek çok disiplini içeren geniş bir perspektifte yüzlerce tez, kitap ve makaleye konu olan, uluslararası mimarlık alanında uzun yıllar üzerinde tartışılan kült kitap Modulor nihayet Türkçede.

 

Hayatımız artık mobil… Akıllı telefonlarımız, tabletlerimiz her an her yerde yanımızda. Mobil teknolojilerin hızlı gelişimi, DYO’nun boya ve dekorasyon dünyasına dair yaratıcı fikirleri bir araya getiren yeni uygulaması, ‘Düşle Yap Olsun’u yarattı. IOS ve Android uyumlu akıllı uygulama, 3 farklı bölümden oluşan özelliği ile bir ilk. Dyorum ile yenilikleri duymak, Dyoskop ile gerçek renklerin DYO dünyasındaki yansımasını görmek, Stüdyo ile çektiğiniz fotoğrafları istediğiniz gibi boyayıp paylaşmak mümkün…

 

60’ların İtalyan Esintisi Yeniden Banyolarda

 

Geleneksel ve çağdaş çizgilerle sentezlenerek tasarlanan ISVEA’nın Palazzio serisi, 60’lı yılların tarzını günümüz banyolarına taşıyor. Tasarımındaki yumuşak hatlar ve güçlü simgeler ile dikkat çeken Palazzio, banyolar için farklı çözüm imkanları sunuyor.

 

Türkiye’de uyku kültürünün öncüsü Maya Tekstil, Amerika’nın en büyük mobilya üreticilerinden Best Home Furnishing’in birbirinden rahat TV koltuklarını PENELOPE Mağazaları’nda tüketicilerle buluşturuyor.

 

NESCAFE DOLCE GUSTO 

Modern Sanatı Mutfaklara Taşıyor

Dünyaca ünlü tasarımcı Billy the Artist’in imzasını taşıyan ve sınırlı sayıda üretilen NESCAFÉ Dolce Gusto Genio kahve makinesi, üstün kalitede kahve deneyimini modern sanat ile birleştiriyor.

 

LAV’dan çorba sunumlarınıza yeni bir yorum:

Moon Çorba Kasesi

Özgün cam tasarımlarıyla sofraları renklendiren LAV, Moon Çorba Kasesi ile zengin Türk mutfağının olmazsa olmazı çorbalara yeni bir bakış açısı kazandırıyor. Soğuk kış günlerinde sofraya ilk servis edilen yiyecek olan çorbanın sunumu sofra şıklığı açısından büyük önem taşıyor. LAV Moon Çorba Kasesi, Türk sofrasının olmazsa olmazı çorba ritüelini camla zenginleştiriyor.

 

Siemens Kahve Makinesinde Sessizlik Hız Ve Yoğun Aroma Bir Arada

Siemens Ev Aletleri, piyasanın en hızlı, 300 gramlık çekirdek haznesi, 2,4 litrelik su tankı ile en büyük kapasiteli, sessiz çalışan ve LCD ekranlı yeni TE803209RW tam otomatik espresso ve kahve makinesini tüketicilerin beğenisine sunuyor.

 

Yeni Electrolux Ultraflex

Evde Her Yere Rahatça Ulaşmanız Için Tasarlandı.

Evlerde temizliğin asıl özü görünen zeminlerin yanı sıra ulaşılamayan zor köşelere de erişip temizleyebildiğiniz zaman gerçekleşmiş oluyor. Electrolux’ün yenilikçi tasarım ekibinin geliştirdiği yeni UltraFlex Elektrik Süpürgesi en zor köşelerde bile derinlemesine temizlik sağlayan esnek yapısı ile evde her noktaya ulaşmaya imkan veren özellikleri bir araya getirdi.

 

Tefal, yeni Pro Express Total’i tasarladı

Mükemmel ütüleme performansını arayanlar bilirler, her kumaşın ihtiyacı olan ısı ve buhar ayarı farklılık gösterir. Bu nedenle en mükemmel ütüleme sonucu için Tefal yenilikçi teknolojilerindeki tecrübesi ile ütü yapmayı kolaylaştıracak Tefal Pro Express Total’i geliştirdi. Üç farklı ısı ve buhar ayarına sahip ütü sayesinde giysiler parlamıyor ve kolay ütüleniyor.

 

Evdema, ünlü Alman markası Villeroy&Boch Parke’nin Türkiye’de tek yetkili distribütörü oldu.

1748 yılından bu yana banyo, mutfak ve seramik ürünleri alanlarında faaliyet gösteren dünyaca ünlü Alman markası Villeroy&Boch, 1 Eylül 2014 tarihi itibariyle parke distribütörlüğünde Evdema ile anlaştı. Bünyesinde, dünyanın en çok tercih edilen, dekorasyon alanında hizmet veren 11 markasını bulunduran Evdema, Eylül ayında dünyaca ünlü Villeroy&Boch’un parke distribütörlüğünü alarak yeni bir atılıma imza attı.

 

Samsung NX Mini’nin ‘Bebek Monitörü’ özelliği ile her an bebeğinizin yanındasınız

Şık görünümü ve göz alıcı kompakt tasarımı ile Samsung NX Mini’nin ses algılama özelliği sayesinde, anne ve babalar her an bebeklerinin yanında olabilecekler.

 

Doğanın en güzel dokuları Country ile evlere geliyor

Modern teknolojisi ve zengin ürün seçenekleriyle tüketicilerin beğenisine hitap eden Çanakkale Seramik, ahşap görünümlü özel serisi Country ile doğanın en güzel dokularını yaşam alanlarına taşıyor.

 

LIVVING İLE AZ ASLINDA ÇOKTUR…

Zarafeti ve sadeliği doğal malzemelerle yeniden yorumlayan Livving, Basic koleksiyonuyla sofraları sofistike tasarımlarla buluşturuyor. Peçete ve amerikan servislerden oluşan koleksiyon, küçük dokunuşlarla her tarza ve beğeniye hitap edebiliyor. Doğayı yüksek kalite işçilikle %100 keten kumaşlara işleyerek evlerimize taşıyan Livving, koleksiyonlarında tasarım ve sadeliği ön plana çıkarıyor. Yumuşak renk tonlarıyla esnek bir kullanım sağlayan Basic koleksiyonu, sofralarında kendi tarzlarını oluşturmak isteyenlerin vazgeçilmezi olacak…

 

 

Tupperware’den sihirli doğrayıcı: Dilim Dilim

İnsanların hayatlarını kolaylaştıran tasarımlarıyla dikkat çeken Tupperware, şekilli doğrayıcı ‘Dilim Dilim’ ile lezzetli yemekler hazırlarken zamandan tasarruf etmenize yardımcı oluyor. Sebze ve meyveleri farklı şekil ve kalınlıkta doğrama imkanı sunan ‘Dilim Dilim’ mutfaktaki en büyük yardımcınız olmaya aday…

 

Breville ile tatlı keyfi!

Güzel bir waffle hamuru ve nefis bir tat için Breville waffle makinesi luksbazaar.com’da!

 

Metal renkli BWM 620 EX Waffle makinesinin aynı anda iki adet waffle yapmaya olanak sağlayan bölmeleri, dört ayrı çeşit waffle yapma ayarı, 12 farklı kızartma derecesi, eşit ısı dağılımı sağlayan termal özelliği ve yapışmaz yüzeyi ile şimdi tatlılar daha lezzetli.