Şehrin Merkezinde Doğal, Sade, Sofistike bir Yaşam

Annika ve Jacop Bing, şehrin göbeğindeki bu 180m2lik geniş evi daireye daha görür görmez aşık olmuşlar. Satın alma ve tadilat süreçleri boyunca eve ilk girerken karar verdikleri yaşam şekline uygun düzenlemeleri yapmaları da kararlılıkları ve ne istediğini bilen tavırları sayesinde hiç zor olmamış. Aktif profesyonel hayatları yüzünden şehirden uzakta olmayan pratik bir yaşam süren çift; evlerinin, kendilerini günlük yaşamlarının koşturmasından ve telaşından arındıracak, hayatlarını kolaylaştırırken onları gereksiz ayrıntılarla uğraştırmayacak bir yuva olması gerektiğinde uzlaşmışlar öncelikle.

Mutfaklarını gayet doğal malzemeden pratik ve modern tarzda seçmeleri de, bu sebepten olmuş. Gözlerine kalabalık olarak gelecek ve onlara evde dağınıklık hissi yaratacak gereksiz ayrıntılardan uzak bir mutfak planlamışlar öncelikle. Pratik, her şeyin düzenli bir şekilde dolaplara yerleştirilebildiği açık minik mutfak ev sahiplerimizin bu konudaki ihtiyaçlarını fazlasıyla tatmin etmiş. Banyoda ise brüt betonun sadeliği ve yalınlığı onlara kendilerini mutlu ve huzurlu hissettirmiş.

Sonra çocuklarından kalma anıları, çok sevdikleri kütüphanelerini rahatça yerleştirebildikleri geniş bir salon onlar için çok önemliymiş. Özellikle kalabalık akşam yemeklerine ev sahibi edecek olan yemek masalarının birçok kişiyi aynı anda ağırlamaya uygun bir şekilde, etrafında çok da eşya olmayan bir alana rahat rahat yerleştirilmesini tercih etmişler. Tüm bu isteklerinin aynı yaşam alanında çözülmesi amacıyla dairenin içerisinde duvarların yerleri değiştirilmiş. Geniş bir alan yaratılmış. Yatak odalarında ise fonksiyonellik ve doğal ışıktan faydalanma önceliklerini belirleyen ev sahiplerimiz sonuçtan oldukça memnun kalmışlar. Her Noel zamanı sevdiklerine yemekler, süpriz partiler düzenleyen çiftimiz yakınları için minik süprizler yapıp onları evin dört bir köşesine serpiştirmek de ayrıca keyif aldıklarının altını çiziyorlar. ”Yılın bu zamanı evimizde tatlı bir heyecan olmasından hoşlandığımız için, abartıdan uzak bir süsleme ve sevdiklerimize hazırladığımız minik süprizlerle evimize giren yeni yıl ruhuna özellikle bayılıyoruz. Yılın en çok bu zamanını evde geçirmekten keyif duyuyoruz” şeklinde duygularını özetleyen çiftimize, bu evde kutlayacakları birçok güzel yeni yıl karşılamalarını dilemek düşüyor bize de…