Şehirli, Ferah ve Aydınlık

Şehirli, Ferah ve Aydınlık

Almanya’daki bu küçük apartman dairesinde 2 küçük çocuğuyla birlikte yaşayan ev sahibimiz daireyi 3 yıl önce satın almış. Eski evlerinden taşınmaya karar verdikten sonra uzun süren ev arayışları başlamış.

Bu ferah daireyi çok beğense de küçük olduğu için almak istememiş başlarda ama iç mimar olan arkadaşının yardımıyla evin her alanını doğru bir şekilde kullanmış.

Evin oturma odasında pastel tonlar ve yumuşak detaylar hakim. Küçük bir alan olduğu için açık tonlarda köşe koltuk takımı almayı tercih etmiş. Beyaza boyatılmış duvar ve sade görünümlü beyaz tül perdeler odaya aydınlık bir hava katmış. Salona biraz hareketlilik gelmesi içinde en sevdiği fotoğrafları çerçeveletip, güzel bir kolaj yaparak duvara asmış.

Mutfak kısmında ise siyah ve beyazın mükemmel uyumu söz konusu. Dairenin eski görüntüsünü sevmediği için burayı satın aldığında mutfak ve banyoda küçük bir tadilat yaptırmış ve yeni bir görünüme sahip olmuş. Büyük dolap kapakları sayesinde mutfaktaki bütün eşyalarına yer açmış, böylece düzenli bir görünüm kazanmış.

Sadece 1 yatak odası olan bu küçük apartman dairesinde odanın her alanını dikkatli bir şekilde kullanmış. Odanın bir köşesini çocuklarına ayırırken diğer yarısını da kendisi için ayırmış. Çekmeceli, fonksiyonel çocuk ranzası beyaz renginde olduğu için göze çok fazla batmıyor. Büyük pencereleri sayesinde aydınlık olan bu odanın bir köşesini de ev sahibi çalışma alanı olarak değerlendirmiş.  Çok fazla eşya koymayarak ve seçilen eşyaları da özenle seçtiği için oda hiç kalabalık hissi yaratmıyor. Eğer sizinde küçük bir eviniz var ise bu Almanya’daki küçük apartman dairesinden ilham alarak evinizi dikkatli bir şekilde dekore edebilirsiniz.