Şehirde Doğayla İç içe Eklektik Bir Yaşam

Şehirde Doğayla İç içe Eklektik Bir Yaşam

Barcelona’nın şehir merkezindeki bu küçük daire, şehir merkezinde yaşarken de, doğal hayatla, bahçeyle iç içe bir yaşam kurulabileceğinin en güzel kanıtlarından biri.

Çok da büyük metrekarelerde olmayan bu daireyi bulduklarında, ev sahiplerini ilk cezbeden, minik arka bahçe olmuş. Bu minik açık alanı, yaşamlarının içine katabilecekleri bir ev ortamı hayal etmişler ve bunu da başarıyla hayata geçirmişler.

Diğer apartmanlarla çevrili olduğundan minik bir avluyu da anımsatan bu küçük bahçenin taş duvarları, eklektik tarzı seven ev sahiplerimiz için evin içerisinde de devam ettirecekleri bir konsept için doğru bir referans noktası olmuş.

Bahçenin zeminini, yerdeki toprağa da nefes alma şansı bırakan ahşap bir malzemeyle kaplamışlar. Böylece bir iç mekan gibi dekore edebilecekleri oldukça geniş bir alan elde etmişler. Evin içinden çıkış yapılan kısma

L bir oturma grubu yerleştirmişler. Genişçe bir sediri de andıran bu oturma alanı sayesinde, oldukça uzun bir dönemi kapsayan Barcelona’nın ılık ve sıcak akşamlarını, rahat bir ortamda geçirmeyi garantilemişler.

Bununla da yetinmeyip, bahçeye ciddi bir salamanje düzeni yerleştirmişler. Bu alan bildiğimiz bahçe masalarından daha çok, indoor bir yemek düzenimi çağrışımları yapsın diye vintage objelerle özel olarak  dekore edilmiş. Ve dostlarla yenilen uzun akşam yemekleri için uygun bir zemin oluşturmuş. Evin içiyle de bir bütünlük yaratılmış bu özel seçimlerle üstelik.

Bu muhteşem bahçeden uzaklaşıp, gelelim biraz da dairenin içine.  Yaklaşık 120 m2 olan bu evin dekorasyonunda, fonksiyonellik, vintage ve retro dokunuşlarla bütünleşik olarak hareket etmiş demek en doğru tanım olacaktır sanırız. Vintage sandalyeler, klasik halılar, modern tarzda aydınlatmalar, otantik objeler, antika portreler ile daire ilk bakışta çarpıcı bir sofistikasyon sergiliyor. Bembeyaz duvarlar, zemin ve tavan  bu kusursuz eklektik ve sofistike atmosfer için sakin bir zemin oluşturuyorlar. Evin kullanım farklı tarzdaki objelerin uyumla kullanılmasındaki gerçek başarısı da bu bütünlük hissiyle altı çizilen sakinlikten geldiğini düşündük, biz evi gezerken.

Aile yadigarlarına, sanata, doğaya, tasarıma  bir saygı duruşu olabilecek kadar özenle meydana gelmiş bu apartman dairesini birçok açıdan çok ilham verici bulduk biz, siz ne dersiniz?