Secto Design

Secto Design

Secto Design 1995 yılında Finlandiya’da kurulmuş şık ahşap lambalar yapan tasarım markasıdır. Secto Design’nın arkasında duran tasarımcılardan biri Finlandiyalı mimar Seppo Koho’dur. 1995 yılında Tuula Juselius ile Seppo Koho’nun yolları kesişir ve birlikte çalışmaya başlarlar. Tuula mobilya alan müşterilerin, onlara uygun lambalar bulamadıklarını fark etmiş ve böyle bir şeye girişmişler. Seppo Koho’nun tasarladığı sarkıtmalı lambalar en çok satın alınan ürün olduğu için markanın bel kemiği olmuş zamanla.

Markanın sarkıtmalı lambaları, duvar lambaları ve masa lambaları çok yetenekli ustalar tarafından el ile yapılıyor. Huş ağacından elde edilen ahşaplar ile yapılan bu dekoratif şık lambaları evlerinizde uzun süre boyunca kullanabilirsiniz.

Doğal malzemeler ve ahşap kullanımı sebebiyle İskandinav tarzı yakalamış olan Secto Design dünya üzerinde büyük bir üne kavuşmuş. Seppo Koho tarafından tasarlanan İskandinav tarzı lambalar uluslararası boyutta iyi bilinmektedir.

Secto Design’nın çalışan ekibi müşterilerinin isteklerini göz önünde bulundurarak tutkuyla işlerini yapıyorlar. Herkesin saygısını kazanmış Secto Design’nın şık görünümlü ahşap lambalarını Dünya’nın pek çok yerinde şık restoranlarda, cafelerde, otellerde görmeniz mümkün. Türkiye’de de satış yapan Secto Design’nın muhteşem ahşap lambalarını satın alabilirsiniz.