Sanatla ve Yaratıcılıkla Dolu Bir Loft

Eski bir porselen fabrikasından dönüştürülen bu şahane loft, New York’lu bir bohem yaşamın en güzel örneklerinden birini veriyor bize.

Dairenin rönuvasyon sürecine duvarların eskimiş boyalardan ve onların kalıntılarından kurtulmasıyla başlanmış. Ortaya çıkan 19.yy’ın başlarından kalma tuğla zemin özellikle salonda ayrıcalıklı bir mimari detay olarak karşımıza çıkıyor.

Dairenin bulunduğu katta her hangi bir separatör duvar yokmuş, binanın orijinalinde. Tadilat projesi sırasında çok elzem görünen durumlar dışında bu yapısal özellik korunmuş.

Dairenin orijinal boyasıyla ve konstrüksiyonuyla korunan çalışma odası, yapının orijinalinde işçilerin dinlenme alanı olarak geçen ortak bir avluymuş. Ev sahibimiz bu avlunun etkileyici atmosferinin olduğu gibi korunmasını istediğinden ortaya zamanda yolculuk yaptığınıza sizi inandırabilecek hoş bir konsept çıkmış.

Dairenin mimari detaylarında göze çarpan endüstriel tarz, mobilya seçimlerinde yerini daha feminen detaylar içeren eklektik formlara bırakıyor. Bu hoş tezat binanın tarzına daha sofistike bir görünüm kazandırmış.