Sanat Haberleri

Sanat Haberleri

AKBANK CAZ FESTİVALİ

21 Ekim – 1 Kasım 2015

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, bu yıl 25. yaşını kutluyor. 21 Ekim – 1 Kasım 2015 tarihleri arasında 25. yaşını kutlayan Akbank Caz Festivali sanat ve müziği birleştiren yepyeni bir projeye imza atıyor. Bant Mag küratörlüğünde aralarında Sadi Güran, Sedat Girgin, Saydan Akşit, Can Çetinkaya, Naz Tansel, Burak Dak, Asuman Tanyaş, Duygu Topçu ve Ethem Onur Bilgiç’in yer aldığı dokuz ünlü illüstrasyon sanatçısının çalışmalarıyla hazırlanan “İllüstrasyonlar ile Akbank Caz Festivali’nin 25 Yılı” projesi, festivalin 25 yıllık tarihine sanatsal bir pencereden retrospektif bir bakış sunuyor.

PERA MÜZESİ

4 Eylül Cuma 2015

Pera Film, “Kendin Çek, Kendin Göster” adlı etkinlik kapsamında 4 Eylül Cuma günü 19:00 – 23:00 saatleri arasında deneysel video gösterimleri düzenliyor.

Pera Müzesi’nin film ve video etkinlikleri kapsamında sunduğu ve küratörlüğünü maybe art projects’in üstlendiği “Kendin Çek, Kendin Göster / BYOB” etkinliği ile genç sanatçılar kendi gösterimlerini yaparak ziyaretçilere ilham verici bir deneyim yaşatmayı hedefliyor.

BBC EARTH

BBC Earth’ün yeni belgesel dizileri Fishing Impossible ve What Planet Are You On? için geri sayım başladı! Her iki yapım, Extreme Weather: The Survivors belgeselinin de yer aldığı ve BBC Wordwide Satın Alma Başkan Yardımcısı Julie Swanston’ın “en eğlenceli haliyle doğa tarihi” diye tarif ettiği Earth Unglugged kuşağında yayınlanacak. 2015’in ilk aylarında Türkiye’nin yanı sıra Kuzey ülkelerinde yayına başlayan ve bu ülkelerdeki başarı grafiğini giderek yükselten BBC Earth, eylül ayından itibaren Latin Amerika ve Güney Afrika’da, Ekim ayından sonra ise Asya’da da izlenebilecek.

BİANEL

5 Eylül Cumartesi 2015

  1. İSTANBUL BİENALİ KOÇ HOLDİNG SPONSORLUĞUNDA KAPILARINI AÇIYOR

2007 yılından bu yana Koç Holding sponsorluğunda gerçekleşen İstanbul Bienali 5 Eylül’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Bu yıl TUZLU SU: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori başlığıyla düzenlenen 14. İstanbul Bienali’ne Koç Topluluğu Şirketleri’nden Arçelik, Aygaz, Divan, Ford Otosan, Koçtaş, Opet, Tüpraş, Yapı Kredi Yayınları ve Vehbi Koç Vakfı da destek veriyor.

Bienali, bu yıl da Koç Holding’in ana sponsorluğunda kapılarını Türkiye ve dünyadan sanatseverlere açıyor.