San Francisco’da Sanat ve Renk Yağmuru

San Francisco’da Sanat ve Renk Yağmuru

İç mimar Fannie Allen ilk olarak 2011’de eşi ve üç çocuğu ile paylaşmak üzere bir ev ararken San Francisco’da bu daireyi görmüş.   Evin gördüğü manzara karşısında büyülenmiş.

Karşısında San Francisco Bay köprüsü, Alcatraz adası, Coit Tower gibi önemli yapılar dizilmiş bu evin hemen bşr yenilenmeye ihtiyacı olduğunu düşünmüş. Bu kişisel küçük bir projeyken Fannie’nin ekibi ilgili özel detayları keşfettikten sonra büyük bir renovasyon süreci başlamış. Allen ayrıca projelerine sanatı da dahil etmek konusunda her zaman tutku dolu.

Daha önce dergimizde Maine’deki country ev projesiyle de bir Fannie Allen projesine yer vermiştik. Fannie ilk olarak buraya mimar Elisabeth Doermann ve McCutcheon inşaattan daha önce de çalıştığı takımı bir araya getirmiş. Evin yer planı kıvrımlı duvarlar ve eğimli tavanlar şehrin manzarasını ve içerideki sanatsal objeleri ön plana çıkarmak üzere yaratılmış. İyi bir koleksiyoner olan tasarımcı, modern sanatın değerli parçalarını evin etkileyici noktalarına yerleştirmiş. Özel tasarım kumaşlar kullanılmış.

Tasarım mobilyalar, heykeller ve modern sanatın eşsiz örnekleri hep birlikte eşsiz bir tabloya dönüşüyor. “Sanat bir şekilde sizinle konuşur, bu her zaman duygularla ilgilidir ve sizi harekete geçirir.” diyor Fannie. Bu evde de görsel çeşitlilik bütün genel tasarımı pekiştiriyor ve renkler ile coşku dolu bu alan Fannie için çok anlamlı bir uyum oluşturuyor.