Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge Türkiye fiyatları

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge

Samsung , yavaş yavaş kullanıcılarını endişelendiren sessizliğini en sonunda bozarak Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 edge’i “What’s Next ? “ sloganı ile piyasaya sürdü.

Öncesinde mobil teknoloji kulislerinde en çok konuşulan yeni ürün ünvanını alan Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 edge  iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ‘ın en büyük rakibi olmaya aday.

Aslında Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 edge , Samsung Galaxy S5 ile kıyaslandığında ilk bakışta büyük farklılıklar göstermiyor.Gene metal çerçeve ve klasik Galaxy S5 görünümü size karşılıyor.Edge modelinde tek farklılık tasarımında kenarlara verilen eğimli görünüm.

Ancak öncelikle teknolojisi itibariyle S5’in biraz önüne geçmiş durumda.Özellikle resim ve video teknolojisindeki yeniliklere bakacak olursak 16 MP lik ön ve 5 MP lik arka kameralarda daha yüksek çözünürlük , aynı zamanda F1.9 diafram açıklığı ve gerçek zamanlı HDR özelliği büyük farklar yaratacağa benziyor. Ana ekrana çift tıklama ile doğrudan kamera moduna geçmesi ise fotoğraf tutkunları için başka bir kolaylık.

Son uygulamalardan ve güncellemelerden sonra Samsung telefonlarda da başgösteren şarj sıkıntısı Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 edge ile yaklaşık 1,5 kat daha hızlı şarj ve ek olarak WPC ve PMA uyumlu kablosuz şarj pedlerinde wireless charging özelliği ile bitiyor.

Performans olarak neredeyse iki kat fazla ön yükleme hızı  ile uygulama başlangıçları dert olmuyor artık.64 bitlik mimari desteği ile çoklu görev performansı iyice artmış durumda.

Ekran özelliklerinde öncü olan Samsung  bu sefer de Samsung Galaxy S6, 5,1 inçlik 2.560 x 1.440 Quad HD Super AMOLED ekranı ile geliştirilmiş parlaklık ve piksel yoğunluğu sunuyor.

KNOX parmak izi tarayıcı ve sanal şifreleme özellikleri ile güvenlikte de öncü olacağa benziyor Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 edge.

Teknolojinin son geldiği nokta her ne olursa olsun kontrolümüz dışında kalmasını istemeyiz.İşte tam bu noktada Samsung Akıllı Yönetici uygulamasını devreye sokarak tek bir bakışla telefonunuzun her fonksiyonunu control etmenizi ve bilgi edinmenizi sağlıyor.Ne kadar şarjınız kaldığından tutun da telefonunuzdaki boş alanınızı daha kolay control edebileceksiniz ve Hızlı Kontrol sistemi ile tek bir tıklama ile istenemyen verileri silmek ve performansı artırmak mümkün.

MWC 2015’te tanıtımı yapılan ve 5 farklı renkte piyasada olacak Samsung’un yeni amiral gemisinin fiyatlarına gelecek olursak…

Samsung Galaxy S6 32 GB lık modeli ile yaklaşık 2.500-2.600 TL  Edge ise 3.200 TL civarında olacak.

 

Tüm bu özellikleri ile Samsung Galaxy S6 ve Samsung Galaxy S6 edge akıllı telefon savaşlarında beraberliği yakalamış hatta öne geçmiş görünüyor.