Hometech | Samsung Galaxy Gear S2

Samsung Galaxy Gear S2

Samsung’un Gear S2 akıllı saat yuvarlak tasarımıyla ilk bakışta Motorola Moto 360’I andırsada, şu sıralar Apple Watch tarafından domine deilen akıllı saat pazarına çok iddialı bir model ile tekrardan dahil oldu. Yuvarlak dokunmatik ekranı, yan tarafta bulunan iki fiziksel tuşu ve Bezel halkası ile saatin kullanımı oldukça kolay. Tasarımda Atelier Mendini ile çalışan Samsung. Tüm kullanıcıların ortak zevkini, mizah duygusunu ve renk duyusunu Gear S2’ye getiriyor. Sonuç olarak kişisel tarzınızı yansıtacak bir dizi saat ekranı ve saat kordonu ortaya çıkıyor.

Tüm bunlar ile birlikte Samsung Galaxy Gear S2 yi ayrı kılan bir başka özellik ilse ekran kalitesi ve kullanılan Tizen işletim sistemi. Android Wear üyesi akıllı giyilebilir cihazlardan daha uzun batarya ömrü sunan ve daha hafif olan Tizen işletim sistemi Samsung’un kendi mühendisleri tarafından geliştiriliyor. Böylece Samsung aklıllı telefonların özellikleri, saat ile kolayca çalışabiliyor. Samsung Samsung Galaxy Gear S2’yi  daha fonksiyonel yapmak için ürün satışa çıkmadan  en az 1000 adet uygulama piyasa süreceğini duyurdu.

 

Ekrandan bahsetmek gerekirse 1.2 inçlik Super AMOLED  360×360 tam yuvarlak bir ekran yapısı sunuluyor. 302 PPI gibi çözünürlüğü yüksek ve güneş altında oldukça parlak görülebilen bir ekran kullanılmış.

 

Bir akıllı kol saatinin suya karşı dayanıklılığı en vazgeçilmez özelliklerden, hele bir de saatiniz akıllıysa. Gear S2 de IP68 sertifikası ile toza ve suya dayanıklı bir yapıya sahip. Ayrıca  yazımın aşlarında da belirttiğim gibi, kişisel zevklerinizi yansıtabileceğiniz kayışları değiştirerek kullanabilirsiniz. Nabzı ve adımları ölçerek spor uygulamalarına very sağlayan Gear S2 ile form durumunuzu kolayca takip edebilirsiniz.

Peki bu kadar özellik bu kadar yenilik varken batarya konusunda Samsung ne yaptı? Kullanıcılarına 3 gün gibi iddialı bir kullanım süresi sunan Samsung 250 mAh batarya kullanmış.

Koyu Gri, Gümüş ve Classic gibi 3 farklı tasarımla gelecek olan Gear S2’nin yaklaşık fiyatı 1100 tl.