Sade ve hayat dolu Bir Ev

Sade ve hayat dolu Bir Ev

Çocukluğundan beri İsviçre’de yaşayan ev sahibimiz küçük kızıyla birlikte 4 senedir bu sevimli dairede yaşıyorlar. Geniş salonun bir köşesini oturma bölümü olarak ayıran ev sahibi, salonun diğer tarafını çocuğu için ayırmış. Dekorasyonla ilgilenmeyi çok sevdiği için kızına farklı şeyler tasarladığını söylüyor.

Salonun köşesinde onun için çadır görünümlü küçük bir oyun alanı yaratmış. Yan tarafındaki şifonyere de kızının oyuncaklarını koyarak kendisine kolaylık sağlamış.

Beyaza boyatılmış evin salon kısmında farklı bir görünüm istediği için duvarın bir kısmını açık mavi tonlarında boyamış. Köşe koltuk takımlarını çok seven ev sahibi tercihini bu yönde kullanmış. Salondaki duvarın bir kısmını sevdiği tabloları kullanarak güzel bir kolaj çalışması yapmış, bu da salona hareketlilik katmış. Mutfaktaki yemek masası ve tabureler yeni alınmış, sandalyelerde eski evinden getirilmiş. Yemek masasının üstüde yer alan aydınlatmayı küçük kızıyla beraber yapmış.

Yatak odasının huzurlu ve iç açıcı olması için açık tonlarda dekorasyonu tercih etmiş ev sahibimiz. Duvarın bir kısmını açık gri tonlarında boyatmış. Yatağın iki tarafına da farklı aydınlatmalar koymuş ve aynalı küçük komodinini de yatağın bir ucuna yerleştirmiş.

 

Perde seçiminde de sadelikten yana olan ev sahibimiz yatak odasında iç açıcı, ferah bir görünüm yakalamayı başarmış. Böylece anne ve küçük kızı minik dokunuşlarla kendilerine sade, huzur verici bir ortam yaratmışlar.