Rusya’da Rahat ve Eğlenceli bir Ev

Rusya’da Rahat ve Eğlenceli bir Ev

Rusya’da Saint Petersburg’da yer alan bu modern apartman dairesi Art studio Design & Construction’nın da yardımıyla tasarlanılmış. Rahat ve eğlenceli olan bu apartman dairesinde fonksiyonel iç tasarım, rahatlatıcı ve davetkâr bir atmosferi aynı zamanda sanat eserleri ile dolu oluşu göze direkt çarpıyor.

Oturma odasını ikiye ayıran ev sahipleri bir köşeyi kitap okuma, rahatlama köşesi olarak kendine ayırmış. Modern görünümlü uzanma koltuğu, hemen yanında duvara dayılı olan sanat çalışması ve aydınlatmalarla birlikte keyifli bir köşe yaratılmış. İş çıkışı buraya gelip kitap okuyarak rahatlayan ev sahibimiz bu köşeyi çok sevdiğini özellikle belirtiyor. Oturma odasının diğer bölümünde ise yere yakın duran sehpa, tabureler ve tekli koltuklar Uzak Doğu’nun tarzını yansıtıyor adeta. Orta Doğu’dan alınan el dokuması kilim ve mobilyalarla sıcak bir ortam oluşturulmuş.

Yatak odasında geçtiğimizde ise beyaz ve mavinin her zamanki mükemmel uyumunu görüyoruz. Burada da evin genelinde olduğu gibi pek çok heykel ve tablo bulunmaktadır. Boydan boya olan büyük pencereleri sayesinde ferah bir görünüme sahip olan yatak odası da perde ile iki bölüme ayrılabiliyor. Diğer bölümde ev sahibi kendi için küçük çalışma bölümü hazırlamış. Yatağın yan taraflarında klasik komodinler yerine ahşap sandalye koymuş ev sahibimiz.

Pek çok sanat eserinin bulunduğu bu ev, adeta sanat galerisi geziyormuş havası veriyor. Evin her köşesinde duran tablolar, grafik tasarımı çalışmaları ve heykeller ise eve sanatsal bir hava katıyor.