Rooms Hotel

Rooms Hotel

Dağların mis gibi havasında konaklama keyfi yapmaya ne dersiniz? Komşu ülkelerimizden biri olan Gürcistan’da yer alan bu otel, Kafkas Dağları’nda 5000 metre yüksekliğe konumlanmış. Hafta sonu şehrin karmaşasından kaçmak isteyenlere bu oteli kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Kazbegi’ndeki Rooms Hotel 156 odasında da insanın nefesini kesen dağ ve orman manzaraları bulunuyor. Otelin tasarımcıları Nata Janberidze ve Keti Toloraia tarafından dekore edilen bu odalarda ahşap ve cam yoğunlukla kullanılmış ve sıcak bir ortam yaratılmış.

Asya ve Avrupa mimarisini mükemmel şekilde yansıtan minimalist tasarımıyla dikkat çeken bu otelde Belçikalı marka Flamant’ın kilimleri ve mobilyalarını görmek mümkün. Ahşap zeminler ve mobilyalarla birlikte rustik bir ortam yaratılmış. Ahşap rafların olduğu oturma bölümünde misafirler için samimi bir geniş oda yapılmış.

Restoranın deneyimli şefleri tarafından hazırlanan geleneksel Gürcü yemeklerinin yanı sıra Dünya mutfağından da pek çok yemek bulmak burada mümkün.  Puro menüsüyle dikkat çeken bu otelde şömine karşısında oturup manzaranın tadını çıkartabilirsiniz. Şık dekorasyonu ile dikkat çeken bar bölümünde içkinizi yudumlarken, akşamları canlı müziğin keyfini çıkarın.

Rooms Hotel’in büyük terasında muhteşem Kazbegi dağlarının havasını içinize çekin.  Burada dinlenebilir, en sevdiğiniz kitabınızı alıp rahatlayabilirsiniz. Geniş lobisi, muhteşem kütüphanesi, kapalı yüzme havuzu ve kumarhanesiyle pek çok kişinin favori tatil mekânı haline gelmiş Rooms Hotel.

Doğayla baş başa olmayı seviyorsanız Gürcistan’ın muhteşem dağlarında yürüyüş yapabilir, bisiklet turlarına katılabilirsiniz. Her an bir keçi sürüsüyle karşılaşabileceğinizi şimdiden söylememiz gerek.  Ayrıca dağa konumlanmış Gergeti Trinity kilisesini gidip görmenizi de tavsiye ediyoruz.