Pastoral Masal Tadında Bir Bahar – Yaz

Pastoral Masal Tadında Bir Bahar

Geçtiğimiz yılın başından beri bütün trend-setterların söylediği, bütün sektörel fuarların ilan ettiği, bütün ünlü markaların kataloglarının gelişini anons ettiği gibi 2015’in bahar ve yazı soft tonlarda geçecek. Bunca sertliğin, katı gerçekliğin hüküm sürdüğü dünyamızda aslında çok da faydalı bir gelişme bu.

Eskiden “çocuk  renkleri” olarak kabul edilen uçuk pembeler, maviler, su yeşilleri yetişkinlerin dünyasında hakimiyetlerini ilan etmek üzere. Bu soft renklerin çok da sevdikleri bir arkadaşları var o da “beyaz”. Neden mi? Bu pastoral yumuşak zarif tonlar kendilerini en iyi beyaz da ortaya çıkarıyorlar da ondan. Diyelim ki evde tarzınız bu durumun çok dışında ama yine de bu trendi de evinize adapte etmek istiyorsunuz.

Bu durumda çok özel köşeler yaratmak, balkon ya da bahçede bu konsepte yer vermek veya sofra da bu temayı kullanmak sizin için uygun seçenek olabilir. Ne evinizin genel havasından ödün vermiş olursunuz, ne bir keşmekeş yaratırsınız .

Oturma odalarına küçük dokunuşlarla bu havayı yansıtmak, balkon ve sofralardan sonra izlenebilecek diğer bir alternetif. Diyelim hiçbiri olmuyor, yatak takımları da bu mevsim yatak odasında soft pastoral rüyalar kurmanıza izin verecek çeşitlilikte.

Diyelim hiçbiri kafanıza yatmadı, mutfak ve banyolarda soft renklerdeki dokunuşlarla çeşitlendireceğiniz aksesuarları bu yılı huzurlu ve sakin bir ortamda geçirmenizin zeminini oluşturabilir.

TEK AYRICALIK

FUŞYADA

Her filmin bir başrolü olduğu gibi her yılın  da bir yıldız rengi oluyor elbette. Yıldızlar genel kurallarla sınırlandırılmayacak özel ve tüzeller elbette. Varsın genel oyuncu kadrosunda soft renkler boy göstersin bol bol, içinizde öne çıkmayı seven, frapan hayat dolu bir yıldız yatıyorsa fuşya size çok doğru bir yol arkadaşı olacak bu yıl, bunun garantisini verelim.

Unutmayın bir film birden çok yıldızı kaldıramaz çoğu zaman. Dolayısıyla hayatınızda fuşya gibi iddialı bir renge yer verdiğinizde, diğer alanlarda genel olarak sakin ve iddiasız olmayı da göze almalısınız.