Paris’li Şarap Üreticisinin Madrid’deki Muhteşem Evi

Paris’li Şarap Üreticisinin Madrid’deki Muhteşem Evi

Madrid’de bahçe içinde şahane bir evdeyiz. Tek kata yayılmış 350 m2 şahane bir yazlık ev burası. Ev sahibiz yalnız yaşayan orta yaşlı bir Paris’li. Yılın büyük bir kısmını ürettiği şarapları pazarladığı Fransa’da geçiriyor.

Bu yeşillikler içerisinde yazlık ev, ev sahibimiz şehirden uzaklaşmak için sıklıkla kullandığı bir yer. Yani sırf yaz aylarında değil, yılın hemen hemen her dönemi, fırsatını bulduğu her an, şehir yaşamından uzaklaşmak için kullandığı bir sığınak.

Karmaşadan uzak, net çizgilerin hakim olduğu ferah bir mekan yaratmak isteğiyle yola çıkan ev sahibimiz, bu evde amacına ulaşmış görünüyor. Tasarım objelerin ve vintage parçaların çoğunlukla kullanıldığı evde rahatlık ve fonksiyonellik her zaman ön planda tutulmuş.

Evin içini dışarıdan ayıran konstrüksiyonlarda seçilen siyah ve kafesli form, evin bahçesiyle içi arasında yumuşak bir geçiş sağlarken, içerideyken bahçenin adeta bir sanat eseriymiş gibi yaşam alanlarını renklendirici bir enstüman olarak kullanılmasını da sağlamış. Bu haliyle yapıya beyaz yalın duvarlarla birlikte modern ve güncel bir dokunuş katmış. Ham ahşap malzemeden seçilmiş yer döşemesi de üzerinde kullanılacak objelerin materyallerinde bir çeşitliliğe gidebilme şansı tanımış.

Hem şehirli hem de country tarzın bir arada kullanıldığı Madrid’deki bu villa, ev sahibimiz gibi her iki hayatı bir arada sürdüren kullanıcılar için ideal bir alternatif oluşturabilmesi açısından önemli bir tarza sahip. Maskülen çizgiler keskin olmayan hatlarla yaşama dahil edildiği proje, bu yönüyle de etkileyici özellikler taşıyor.

Ilıman bir iklimin hüküm sürdüğü bir bölgede konumlanan bu fonksiyonel ev, birçok açıdan kullanıcısına yaz kış rahatlıkla hayatını sürdürecek altyapı özelliklerine sahip olması nedeniyle de etkileyici bir mimari yaklaşım sergiliyor.