Paon Work

PAON WORK

dfoit_subat

 

 

 

Paon work Tasarım Mobilya ve Aksesuarları; Yaşam Alanlarınızı Sanatsal Dokunuşlarla Değiştiriyor.

 

“Herkes kendi  hayat yolculuğunun tasarımcısıdır aslında. Tasarım ve sanat da; bu yolculukta bir bakış açısıdır, kendini bulma ve ifade etme aracıdır.Yaşamımızın her alanında kendimizi doğru ifade edebilmeyi ararız; bize ait olanı ve ait olduğumuzu bulmayı. Yaşanmışlıklardan esinleniriz bazen, saygı duyarız barındırdığı değerlere.  Ama aynısını yaşamayız asla. Çünkü özeliz, farklıyız ve tekiz…Zevkimize, hayat felsefemize göre bir yol çizer,  tarzımızı ortaya koyarız: İşte bu biziz, bu sensin.”Paon marka yolculuğunu kısaca böyle özetliyor.

 

İsmini Tavus Kuşundan, yolunu Patchwork’ ten aldı.

 

PaonWork isimini tavus kuşundan alır. Güç ve gururun simgesi olan tavus kuşu, Yunan Mitolojisinde tanrıça Hera’ nın sembollerinden biridir. Baharla ilişkilendirilen Baş Tanrıça Hera, gelenekselci tavrının yanı sıra cesur duruşu ile Paon work tasarımlarına ilham kaynağı yor.

 

Ortak yaşam alanlarına, otel ve restaurant gibi konsept mekanlarınıza özel; koltuk, kanepe, sandalye, masa komodin, sehpa gibi mobilyalar üretiyorlar. Evine küçük dokunuşlarla değer katmak isteyenler için; puf, yastık ve ayna tasarlıyorlar. Konusunda uzman kişiler atölyelerinde tüm bu özgün el yapımı özel malzemeleri, yüksek kalitede hazırlanmış tasarımlar haline getirip, kişiye sunuyor. Standart ürünler haricinde; farklı ölçüler,  farklı renk ve kumaş seçenekleriyle tamamen kişiye özel ve kişiyi yansıtan ürünler tasarlamaktan büyük keyif alıyorlar. İfade yolunuzu birlikte keşfetmek için siz de www.paonwork.com  adresinden kendilerine ulaşabilirsiniz.

 

Tasarımcı Senem Çakır hakkında:

 

İstanbul’da doğdu. Sanatçı bir ailede yetişti.  Fransız ekolünden aldığı eğitim sonrası, üniversite yıllarında dekorasyon ve moda dergilerinin yazı işlerini ve moda çekimlerini yürüttü. Tamamladığı işletme yüksek lisans eğitimini takiben, 15 yıl boyunca farklı sektörlerde faaliyet gösteren büyük ölçekli ve uluslararası kurumsal firmaların pazarlama birimlerinde görev aldı. En son çalıştığı yapı ve dekorasyon üzerine uzmanlaşmış

uluslararası bir firmada üslendiği Pazar Araştırma Müdürlüğü pozisyonunda; İstanbul başta olmak üzere, farklı şehirlerde yüzden fazla ev ziyareti yaparak, tüketicilerin evlerinde tercih ettiği mobilya ve aksesuarları inceleyerek satın alma eğilimleri üzerine birçok proje gerçekleştirdi. Eş zamanlı, İç Mimarlık önlisans programına devam etti. Her kesimin yaşam alanlarında farklılaşma arayışında olmasına rağmen, ev dekorasyonlarında imtiyazlı renklerin hakim olduğunu gözlemledi. Özellikle mobilyadaki bu muhafazakâr tavır; gerek yastık, gerek tablo ya da biblolarla kendini yansıtma ve farklılaşma olarak aksi yönde şekil değiştiriyordu. Sanatı “kendini ifade etme yolu” olarak gören Çakır, yaşam alanlarında sanatsal dokunuş ihtiyacının “sahip olma, ait olma” arayışına dönüşmesinden hareketle Paon Work dünyasını tasarladı. 2013 yılında açtığı Galata/Karaköy’deki ofisinde çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

 

 

dfoit_subat