Okuma Köşeleri ve Kütüphaneler

dfot

Okuma Köşeleri ve Kütüphaneler

Kış‭ ‬kapıda artık resmi olarak‭, ‬okullar açıldı‭, ‬işler yoğunlaştı‭, ‬sorumluluklar ve zorunluluklar listemiz uzadı‭. ‬Hava bize hala hoşgörülü davransa‭, ‬çok da keskin olmayan bir geçiş‭ ‬yaşamamıza izin verse de‭, ‬kaçınılmaz son değişmeyecek‭. ‬Gerçek‭ ‬şu‭: ‬dışarı‭ ‬eğlenceleri hızla azalacak‭, ‬yaz günlerinin tatlı‭ ‬rüyası‭ ‬ile avunacağız artık çok yakında‭. ‬O zaman evi kendimiz içim cazip hale getireceğiz‭.‬

Yanlış anlaşılmaktan da korkarız, teknolojinin hayatımıza ne kadar girdiğini bir dergi olarak biz inkar edersek, öncelikle kendi kendimize ihanet etmiş oluruz, sonra da çağın dışında kalırız. Evde tv de izleyeceğiz, bilgisayarı tablette veya akıllı telefonlarda vakit de geçireceğiz, sosyal medya da zamanımızı alacak bu kaçınılmaz. Bunların hepsi ve okumak istediğimiz dergi kitap her türlü içerikten bahsediyoruz bu yüzden “okumak” başlığı altında. Bunların yanı sıra, yine en sevdiğimiz yazarın kitabı çıkacak, arkadaşımız bir şeyler tavsiye edecek, kitapçı dolaşırken raflarda kendine çeken yayınlar da olacak elbette. Biz “okuma köşesi ”ne ihtiyacımız olacak dediğimizde hepsi için diyoruz bu yüzden.

Zamanın hızla akıp gittiği, her şeyin hızlıca tüketildiği, insanın kendiyle düşünceleriyle git gide daha az yalnız kalabildiği çağımızda biz her eve bir hatta herkes için birer bağımsız okuma köşesi tavsiye ediyoruz şiddetle. Doktor değiliz ama gerekirse reçete bile yazarız.

Okuma köşeleri yaratırken elbette evlerimizin fiziki koşulları, bireysel ihtiyaçlar, kişisel tercihler ön planda olacak biz yine de genel bir gruplama yaptık. Bakın bakalım size hangisi ne ölçüde uyuyor.

İster ayrı bir odada olsa ister salonda, kitaplarla yaşamayı seven biri için doğru bir raf sistemi evdeki en iyi arkadaştır. Elinizi attığınızda kolayca ulaşabileceğiniz, evdeki düzene göre camlı ya da camsız bir kütüphane, kitaplarınızı doğru ve sağlıklı sıralayabilmenize  ve gerektiğinde kolayca ulaşabilmenize yarayacağı için hayatınızı çok kolaylaştıracaktır.

Evin durumuna göre separatör olarak kullanabileceklerinizden,  koltuk yanı alçak sistemli olanlardan, merdivenli duvardan duvara versiyonlarına kadar birçok markanın koleksiyonundan alternatifleri değerlendirmenizde ve size ve evinize en uygun olan bir ürünü hayatınıza uzun süreliğine katmanızı şiddetle tavsiye ederiz.