Beyaz Perdenin Rüya Evleri | NASHVILLE

Beyaz Perdenin Rüya Evleri / NASHVILLE

2012 yılında yayınlanmaya başlayan ve ABD nin Tennessee eyaletinin başkenti Nashville’de geçen dizinin ana konusu Country müzik yıldızı Rayna James’in sönmeye başlayan yıldızı üzerinden yaşadığı tüm detayları, aşkları, evliliği, ailesi, mutsuzlukları, rekabetleri kısacası Country müzik dünyasının yıldızının hem anne hem eş hem de bir star olabilme ve kalabilme çabasının anlatılması.

 

Tüm bu detaylar üzerine lezzetli müzik ziyafeti ile beraber 4 sezondur devam eden dizinin başrolünde Rayna James‘i canlandıran Connie Britton oynuyor. Connie‘nin yanısıra bir çok country müzik yıldızının rol aldığı dizide en dikkat çekici nokta müzik yıldızlarının oyunculuk, oyuncuların da müzik yetenekleri. Bu kadar ilgi gören dizinin çekildiği mekanıda sizin için ele aldık.

Country müziğin efsanelerinden Rayna James’in yeni nesle ayak uyduramaması, prodüksiyon şirketiyle arasının bozulması ve şarkılarının eskisi kadar dinlenmemesi üzerine yapımcısı, yeni nesli en büyük yıldızlarından Juliette Barnes ile işbirliği yapmasını biraz emreder bir tonal “önerir”, Juliette Barnes ise yeni neslin yıldızlarından, şarkıları tüm yeni yetmelerin dilinden düşmeyen bir genç yıldız. Ancak genç starın erken şöhreti bulması ve karakter olarak şımarık bir tip olması nedeniyle Rayna’nın nefret beslediği isimlerden birisiyken kariyerinin onun ellerinde olması onu çileden çıkarmaktadır. Bunun yanı sıra dizide bolca konu var. Rayna’nın iş hayatı dışında aile hayatı da sorunludur. Kocası iflas etmiş, babası şehrin en zenginlerinden ancak kızı ile arası çok kötü olan bir karakterdir. Şehirde yakın zamanda yapılacak seçimler için Rayna’nın babası Lamar Wyatt için bu seçimler çok önemli olup kendi adamını sokacaktır. Bu “kendi adamı” dediği kişi de zor durumda olan Rayna’nın eşi Teddy’dir. Artık Rayna’yı daha çok sorun beklemektedir.

 

Dizinin yıldızı Rayna James’in yaşadığı ev de başka bir yıldız sayılabilir. Neredeyse 7 dönümlük bir arazi üzerinde yer alan malikanede 6 yatak odası ve 9 banyo bulunuyor. Sahnelerin neredeyse tamamının evin içinde çekildiği ve çok az sahnenin sette çekildiği dizinin mimari harikası yıldızı malikane 1999 yılında inşa edilmiş. Genel mimarisinde doğal olarak hakim olan ahşap ve tuğlanın yanısıra dev taş sütunlar dikkat çekiyor. Kullanılan mermer, ahşap ve taşlar dünyanın çeşitli yerlerinden özel olarak getirilmiş.Mimar Mark Harrison ve Will Andrews tarafından yapılan evin iç tasarımı ise Mary Spalding tarafından yapılmış. Country Müzik yıldızı Rayna’nın çok başarılı bir sanatçı olmasının yanısıra babasının da çok etkili bir iş adamı ve politikacı olması sebebi ile ailenin parasal açıdan çok güçlü olması bu görkemli evde yaşamalarını normalleştiriyor. Ailesi ile yaşadığı çoğu zaman, işinin, hayatında önemli yer tutması sebebi ile çoğu zaman evin içinde yapılan iş toplantıları, provalar, tartışmalar ve nerdeyse tüm aile görüşmeleri, bütün bir diziye set olmasını sağlamış bu muhteşem evin.