Mombaers’ta Görkemli Bir Misafir Evi

Mombaers’ta Görkemli Bir Misafir Evi

Belçikada’da küçük bir kasabada konumlanmış bu muhteşem misafirevi,Bea Mombaers taasarım ofisi tarafından hazırlanmış, lüks bir malikane aslına bakacak olursanız. Rafine bir zevkle ikonik tasarımlarla döşenmiş ev, büyük bir şirketin misafirhanesi olarak kullanılıyor.

 

Basit Alman çiftlik evi İngiliz zevki ve yerleşimi ile dönüşürse ortaya ne çıkar diye merak ediyorsanız size Belçika’daki bu malikaneye davet ediyoruz.

 

Basit hatlar, net zemin uygulamaları, çarpıcı tavan ve kirişler evdeki asil çizgileri ortaya çıkarmaya yetiyor. Büyük pencereler ve güçlü ham ahşap doku etkiyi güçlendiriyor.

 

50lerden 80lerden kalma tasarım objeler dev malikanenin her bir yerinde cömertçe sergileniyor. Kimlerin imzası yok ki bu tasarımlarda? Verner Panton, Arne Jacobsen, Charles and Ray Eames. Özel olarak seçilmiş objeler zaman içerisinde burada eşsiz bir koleksiyon oluşmasını sağlamış. Sonuç ev şu anki haliyle bir tasarım müzesinden farksız. Bölgede parmakla gösterilecek iç ve dış mimari özellikleri ile dünyanın dört bir tarafından gelen seçkin misafirlerini büyük bir gururla ağırlıyor. Haksız da değil.