Modern İlham Perileri | İstanbul’un En İyi Adresi

Modern İlham Perileri / İstanbul’un en iyi adresi

İstanbul’un en heyecan verici semtlerinden Nişantaşı’nın kalbinde olan St. Regis İstanbul, size sadece otelin içinde değil; dışında da aradığınız her şeyi sunabilecek bir konuma sahiptir. Park manzarasına karşı olan odanızdan sadece iki adım uzaklıkta bulunan İstanbul’un en seçkin mağazalarındaalışveriş yapabilir, her damak zevkine uygun onlarca kaliteli restoran ve café de kahvenizi yudumlayabilir veya güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Çevremizdeki sanat galerilerinde hoşunuza gidecek yeni sergiler bulacaksınız. Üstelik Kongre merkezi, Taksim Meydanı ve eşsiz İstanbul Boğazı da sadece birkaç dakika uzağınızda.

Beklentilerin ötesinde

42 ve 56 m2 arasında değişen genişliktekiSuperior Odalar’dan Kral Dairesi’ne kadar oda ve suitlerimizin her birinde St. Regis kültürünü, konforunu, lüksünü ve rahatlığını bulacak, detaylara ve misafirlerimizin ihtiyaçlarına gösterdiğimiz özeni hemen hissedeceksiniz.

St. Regis Istanbul için özel olarak yapılan mobilyalar, mermer duvarlar, Maçka Parkı manzaralı teraslar gözünüze ilk çarpacak olan güzelliklerin sadece bir kısmı olacak.

St. Regis İstanbul’un içinde her an kendinizi bir sanat eseri ile karşı karşıya da bulabilirsiniz. Çünkü dünya çapında tanınan saygın Türk ve yabancı sanatçıların eserleri, sadece otelin genel kullanım alanlarında değil; misafir odaları ve süitlerde özel vitrinlerde sergilenmekte.

Benzersiz Deneyimler

Şehrin tadını, tabii ki St. Regis özeniyle hazırlanan en iyi yemeklerle ya da güzel bir kahveyle çıkarmak için St. Regis Brasserie ve dünyaca ünlü şef Wolfgang Puck’ın Spagorestoranı arasında zevkinize ya da o anki keyfinize göre seçim yapmanız yeterli.

Kendinizi şımartmanız içinse 800 m2’lik, hayallerinizin ötesinde bir deneyim sunanIridium Spa, rahatlatıcı ortamı ile sizi bekliyor.

Tavizsiz Servis Anlayışı

The St. Regis’in saygı uyandıran, asla eskimeyen zarafeti ve eşsiz lüks kimliğimizle gurur duyuyoruz. Bu kimliği Türkiye’ye taşıyan St. Regis İstanbul’un tüm misafirlerinin de benzeri bulunmayan St. Regis ButlerHizmeti’nden keyif alacaklarını umuyoruz

  1. REGIS BRASSERIE

1920’lerin ünlü Parizien brasserielerinden esinlenerek dizayn edilen St. Regis Brasserie, Türk mutfağına ait lezzetlerin St. Regis Istanbul’un Executive Şefi Gürcan Gülmez küratörlüğünde çağdaş Fransız mutfağına ait dokunuşlar ile harmanlandığı, sabah kahvaltısından beş çayına, iş yemeklerinden seçkin şaraplar ile taçlandırılmış akşam yemeklerine kadar farklı seçenekleri Nişantaşı ile bir araya getiriyor.

Emre Arolat Architects tarafından 1920’lerin ünlü Parizien brasserielerinden esinlenerek dizayn edilen, Nişantaşı’nın hemen başında Abdi İpekçi Caddesi ve Mim Kemal Öke Caddesi’nin kesiştiği yerde bulunan St. Regis Brasserie, oldukça şık ve bir o kadar da rahat ortamında cemiyet hayatı, iş adamları ve Nişantaşı severler ile buluşturuyor.

Mimari

1904’te John Jacob Astor IV tarafından yaratıldığı günden beri, St. Regis markası; geleneksellik, inovasyon ve lüksten oluşan bir mirasın temelleri üzerine oturtulmuştur. Bu zengin geçmişten ilham alınarak konukseverlik alanında yepyeni bir deneyim yaratılmıştır. Amerikan yaratıcılığı ile Avrupa konukseverlik geleneğini harmanlayan Astor’un vizyonu “dünyadaki en güzel oteli ” yani St. Regis New York’u yaratmak olmuştur. Kendisinin yeni teknolojilere olan tutkusu, önceden bilinenin çok ötesinde, yepyeni bir lüks deneyiminin doğuşunu sağlamıştır. Benzersiz hizmet standartları getiren St. Regis Butler Hizmetinin ilk kez verildiği yer de işte bu oteldir.

Geleneğimiz doğrultusunda, St. Regis İstanbul da bahsedilen bu mirasın üzerine inşa edilmiştir. Tıpkı St. Regis New York’un 1904 yılında şehrin sosyetesinin ‘adresi’ haline gelmesi gibi, St. Regis İstanbul da kapılarını misafirlerine açtığı günden itibaren mutfağı ve yarattığı sosyal ortam ile tüm alternatifleri geride bırakmıştır.

Modern Art Deco etkisi ve dört dörtlük hizmeti ile Nişantaşı’nın lüks ve zamana meydan okuyan tarzını yansıtmaktadır. İstanbul’un köklü yerleşim yerlerinden esinlenerek yapılan ve kentin yeni mimari simgelerinden biri olan otelimiz, sofistike seyahat severler ile Türkiye’nin elit tabakasının, bu ‘zamana meydan okuyan’ şehrin doğal ve tarihi güzellikleriyle çevrelenmiş modern geleneğini deneyimlemeye geldiği sosyal bir cazibe merkezi haline gelmiştir.

 

Sanat koleksiyonu

St. Regis İstanbul, dünyanın önde gelen özel sanat koleksiyonlarından biri olan Demsa koleksiyonuna ait, bir çok prestijli sanat eserine ev sahipliği yapmaktadır.

13 yıl önce Demet Sabancı Çetindoğan ve Cengiz Çetindoğan tarafından profesyonel olarak başlatılan Demsa Koleksiyonu, 2006 yılında resmi olarak Demsa Grubu bünyesinde bir departman haline getirilmiştir. Bugün, sanatsal çalışmalardaki artış sonucunda, Demsa Koleksiyonu, koleksiyonun Pritzker ödüllü Zaha Hadid tarafından tasarlanmış bir müzeye dönüştürülmesi projesi için temel oluşturuyor.

St. Regis İstanbuldaki sanat koleksiyonu, Türk çağdaş sanatının öncülerine ait, dünyanın en önemli koleksiyonları ve uluslararası sergilerinde yer almış  sanat eserlerini vitrine taşımaktadır.