Modern Bir Çatı Katı

Modern Bir Çatı Katı

İsveç’teki ferah çatı katı dairesinde 3 kişilik küçük bir aile yaşıyor.  Uzun zamandır bu dairede yaşayan ev sahipleri yakın zamanda evi yenilemeye karar vermişler. Tadilat ve yenilenme sonrasında ev daha ferah ve iç açıcı görünüme sahip olmuş.

Geniş bir alana sahip olan evin salonunda Amerikan mutfak bulunuyor. Oturma bölümünün duvarlarını açık mavi tonlarında boyanmış ve yine o tonlara yakın mobilyalar kullanılmış.

Ahşap mobilyalar ise yıllar önce bir eskiciden alınmış. Kitapların olduğu bölümde de kendilerine kitap okuma köşesi ve çalışma alanı hazırlamışlar. Mutfak ile oturma bölümünü ayıran duvarı kısaltıp mutfağı daha ferah bir hale getirmek için uğraşmışlar. Mutfak dolaplarını beyaz kapaklarla değiştirerek orada bir bütünlük hissi yaratılmaya çalışılmış. Camın önüne ise ev sahibimiz kendine küçük bir bahçe ortamı yaratmış.

Mutfak duvarlarına raflar yerleştirerek alan kazanmışlar.

Çiftin yatak odası eskiden çok fazla eşya ile doluymuş bu yüzden bu alanı sadeleştirmeye çalışmışlar. Kalabalık hissi yaratan büyük eşyalarını kaldırarak daha yalın ve modern görünüm yakalanması için yeni ürünler satın alınmış. Duvar kısmına da çiftin en çok sevdikleri fotoğraflar özenle konulmuş. Kızlarının odasında da duvarların bir bölümü mavi tonlarında boyanmış. Büyükannesinden kalma eski ahşap mobilyayı koyu kahve tonlarında boyayarak yenilemişler. Eskiden pek çok ıvır zıvırın konulduğu oda ise artık yeni görünüme sahip olmuş. Salonda kalabalık görüntü yaratan piyanoyu buraya koyarak odayı keyifli bir hale getirmeye çalışmışlar. Geri kalan eşyaları da düzenli bir şekilde odaya yerleştirerek ferah bir görünüm kazanılmış.