Mavi Doğramalı Vintage Ev…

Mavi Doğramalı Vintage Ev…

Ev sahiplerinin evlilik teklifinde böyle bir cümle kurulmuştur bilinmez. Ama kesin olan bir şey var ki, o hayalleri süsleyebilecek ev tarif edilse detaylı, ancak ortaya böyle görüntüler çıkarmış. Aile yadigarı bu ev, ev sahiplerimiz tarafından yazlık ev olarak kullanılıyor. Fransa’nın güneyinde Akdeniz mimarisinin tüm karakteristik özelliklerini gösteren bu şahane ev, üç jenerasyondur aileye ait. İçinde hep yaşanmış, o yüzden ciddi bir tadilat süreci gerektirmemiş, rutin bakımlarla dünden bugüne hayatta kalmış. Yüksek tavanlı, geniş açık alanlı, büyük kapı ve pencereleri olan bu ev bolca doğal ışık alıyor. Doğramalardaki mavi dokunuşlar romantik ve klasik dekorasyona tazelik katıyor ve evin Akdeniz stilinin altını ustalıkla çiziyor ve ona karakteristik bir özellik katıyor.

Evin karakteristik özelliklerini korumak  amaçlı orijinal döşemeler olduğu gibi bırakılmış. Yaklaşık yüz yıllık karolar, dünden bugüne meydan okurcasına ve modern rakiplerine

nispet yaparcasına sapasağlam ayaktalar. Geniş ve ferah salon dahil olmak üzere, mutfaktan koridora evin tüm bölümlerinin geniş ve yemyeşil bahçeyle doğrudan bağlantısı var.

Bu bağlantılar sayesinde bahar aylarından itibaren bahçe ve iç mekanlar bütünlük içinde yaşanmasına izin veriyor.

Mutfağın bile orijinal haliyle korunduğu bu güzel ev, tekstilinden ahşap malzemesine, merdiveninden bahçesine zamana meydan okuyor adeta.

Bu bağlantılar sayesinde bahar aylarından itibaren bahçe ve iç mekanlar bütünlük içinde yaşanmasına izin veriyor. Mutfağın bile orijinal haliyle korunduğu bu güzel ev, tekstilinden ahşap malzemesine, merdiveninden bahçesine zamana meydan okuyor adeta. Yatak odası da bu bütünlük hissini desteklercesine doğal ve pastel tonlarda düşünülmüş.

Zamanla kullanılamaz hale gelmiş olan objeleri bile değiştirirken çevredeki evlerden çıkma objeleri aramayı kendilerine hobi olarak seçmiş ev sahiplerimiz, ailenin geleneklerinin hala bu evde yaşatılmış olmasından oldukça memnunlar ve gururlar bu yüzden. Kendilerinden sonra gelecek olan nesillere de bu kıymetli emaneti buldukları gibi hatta daha güzel, bırakmayı kendilerine misyon edinmiş çiftimizi bu kararlılıklarından ötürü biz de çok sevdik.