Markalar

Markalar

BOCCI

Bocci, Kanada Vancouver’da bulunan, Almanya merkezli, çağdaş bir tasarım ve imalat evi olarak tanımlanabilir.

Tipik kurumsal yapılardan farklı olarak Bocci, tasarımcılar, mimarlar, zanaatkarlar, teknisyenler, acenteler, yönetim organları, test tesisleri, hammadde tedarikçilerini bir araya getirip bir kooperatif dükkan olarak, alışılmadık biçimde çalışır. Amacı, yüksek kalitede, pratik ama çarpıcı tüketim malları yaratma hedefi kapsamında, sağlıklı, esnek ve istikrarlı bir ağ inşa etmektir.

Çağdaş üretimde trend, üretimi dış kaynaklarla sağlamaktır. Buna karşılık, Bocci üretimini kendi fabrikasında yapar. Ofis, depo ve tasarım stüdyosu bulunan binasında aynı zamanda tam donanımlı bir cam üfleme atölyesi ve kapalı cam, seramik ve metal döküm için atölyeler bulunmaktadır.

 

Tasarımcılar, teknisyenler ve satış elemanları, masalarına  fabrika zemini üzerinden yürüyerek gitmekte ve böylelikle işin yapıldığı yerden geçerek tam bir samimi iş bağlantısı sağlamaktadırlar. Tüm bu etkinlikler Pasifik Okyanusu kıyısında Vancouver’da, 5. katta ve içerisinde çok büyük bir ağaç olan büyük bir iç avlu içerisinde, yenilenmiş eski bir matbaa binasında yer alır.

Bocci ekibi,insanların yaşamlarında arkadaşları olabilecek nesneler yaratmak için çalışıyor.

Bir nesnenin, sürdürülebilirliğe en anlamlı katkısının, basit ve hiçbir zaman atılamaz olmasına inanıyorlar.

Eğer, bir nesneyi, ömür boyu birlikte yaşanabilir olduğu konusunda insanları ikna edebilir halde üretebilirsek, bunun başka bir nesneye gore öne çıkması anlam ve önemli hale gelir.Bununla beraber, kalite, güzellik ve değere yapılan yatırım önem kazanabilir.

 

IVANO REDAELLI

Ivano Redaelli markası bugün dünya çevresinde stil ile eşanlamlı olarak anılmaktadır. Şirketin kökenleri, Como bölgesindeki tarihi geleneklere kadar uzanır. 2.Dünya Savaşı sonrası yıllarda Piero Redaelli, şimdiki adı ile Cavaliere del Lavoro ve eşi Iside Redaelli Ricami’yi, ev için ketenden el işlemeli üretim yaparken buldular.

80’lerde oğulları Ivano ve Nicoletta şirketin yönetimine destek oldular. İş modellerine daha fazla uluslararası bir duruş kazandırdılar. Ivano, yeni çözümler için bazı testler yaparken, şirketin geleceğinin sadece ev için tekstil üretimi olmayacağına ikna oldu. Çözümün, tekstil ve mobilya üretiminin birleşmesinden ortaya çıkacak bir tasarımda olduğuna inandı  ve “made in Italy” vurgusunun tüm dünyada ünlü olması hedefini koydu.

Bu andan itibaren de Ivano’nun yönetim seçimi köklü bir yaratıcı tasarım devrimi oldu. Üç yıl içinde, el işçiliği geleneğindeki güçlü kökleri gelişti ve uygun bir yaşam stili markası, lüks bir marka ve iç mimarlar ve uluslararası alıcılar için çok önemli bir seçenek haline geldi.

Bugün,marka sadece basit tekstil ve mobilya çözümleri üretmiyor aynı zamanda uluslararası düzeyde sürekli bir araştırmanın sonucu olarak hedeflenmiş gerçek kaliteyi ve “Made in Italy” kavramındaki mükemmelliğinin liderliği ile gerçek bir iç mimari konsepti yaratıyor.

 

Akılcı yaratıcılık, doğru seçilmiş malzeme,yüksek İtalyan işçiliği ve doğal zerafet var Ivano Redaelli’nin evinde.Geleneklerine sıkıca bağlı olmasına rağmen çağdaş yaşamın tüm trendlerini öngörebilen bir yapı.Ayrıntılar ve duyuların yüceltilmesi için gösterilen özen,bugün markanın üzerindeki stilin felsefesini tamamlamaktadır.

Ayrıntılar için gösterilen özen ve duyu yüceltme bugün yepyeni bir stil haline gelmiştir ne felsefesi tamamlayın.

SERRALUNGA

Önde gelen dış mekan mobilya şirketi Serralunga, Biella‘da 1825’te kuruldu. Serralunga, yaratıcı ve girişimci bir kalp taşıyan ailenin altı nesildir adıdır. Şirket,işe once tabakhane olarak başladı ve ardından endüstriyel amaçlar için deri işleme işine taşındı. Gerçek devrim, plastik işleme ve daha sonra ABD ithal döner döküm tekniği ile geldi.

Şirket neredeyse iki yüzyıl boyunca aynı yerde olmuştur. Üretim tamamen Biella-İtalya’da ailenin kendi adını taşıyan sokakta, 12.000 m² lik bir alanda, 65 personeli ile faaliyet göstermektedir. 1.200 ton plastik işler ve yılda yaklaşık 200,000 madde üretir.

Yenilikçilik tutkusu olması ile Serralunga, hem ilham vermek hem de zevk ve çığır açan ürünler oluşturmak için teknoloji ve estetiğin sınırlarını zorlaması ile ünlüdür.

Araştırma ve teknoloji tutkusu ruhu ile üretim geleneğinin bir bileşimi olan Serralunga markası, bu özgün ve değerli koleksiyonunu, bir referans noktası ve trend belirleyici olarak Design Made in Italy‘ i kutluyor

Sonuç; şekillerin ve eşsiz yorumların, tamamen fonksiyonel nesnelere dönüşebilmesi ve çarpıcı bir mobilya parçasının açık hava ve iç mekan için bir tasarım haline gelebilmesidir. Serralunga’yı seçmek, orjinalliği tanımak ve takdir etmektir.

 

tracy kendall wallpaper

Sundukları koleksiyonlar, müşterilere duvar kağıtları hakkında iç alan, ticari alan veya residans alanlarında çok yönlü bir portföy sunmaktadır.

 

Her koleksiyon, her duruma göre değiştirilebiliyor. Bu duvar kağıtları, her zaman desen, resim, doku ve derinlik için genel iç tasarım planının, hikayesinin bir parçası olmak için tasarlanmıştır.

Ayrıca  her alanı kişiselleştirmek üzere derinleştirilmiştir. Küçük tasarım ve üretim stüdyolarında, renkleri, boyutları ve tasarımları yepyeni bir tasarıma adapte edebilmeleri mümkün oluyor.

Stüdyolarında, çok yönlü, yetenekli ve her türlü alan için bir duvar kağıdı üretebilecek bir takım var. İster modern bir ev, ister 5 yıldızlı bir otel, ister birinci sınıf listelenmiş her türlü ortam için her yerde kullanılabilecek koleksiyonlar üretilir.

Duvar kağıtları ağırlıklı olarak baştan sona el işçiliği ile yapılır. Mürekkebin derinliğini ellerinizle hissedebilir ve renklerin nasıl karıştığını tecrübeli bir gözle görebilirsiniz. Eşsiz 3 boyutlu duvar kağıtları ancak el işçiliği ile her bir müşteri için tek olarak üretilerek ortaya çıkabilir. Ne zaman ki modern teknolojiyi, zanaatkar tavrı ile birleştirilebiliyor işte o zaman yetenekli operatörler ile her bir makina kendi yeteneklerine göre seçilerek el ile yapılamayacak bir tasarım çevirmenliği uygulanıyor.

Böylelikle en iyi ve mükemmel tasarım ortaya çıkarılabiliyor.

 

“Bir İngiliz tasarımcı olarak İngiltere’nin her yerinden malzemeler ile ürünler üretmek konusunda oldukça tutkuluyum ve küçük bir tasarım ve üretim stüdyosu olarak bunun bizim için anlamı çevre dostu olmaktır.”

Tracy Kendall

Her müşteri kendi siparişini, kendine özel imal edilmiş olarak almaktadır. Bu durum, müşteri memnuniyetinde ve uzun soluklu işbirliği fırsatları yaratmakta markayı benzerlerinden ayıran bir özellik olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

ClassiCon

ClassiCon, modern klasik olarak değerlendirdikleri koleksiyon parçalarını, sadece geçmişin değil geleceğin de şaheserleri olduklarını belirtiyor. Hedefleri, gününün ve geleceğin ikonik tasarım parçaları olabilecek, orijinal ve mükemmel forma sahip ürünler tasarlamak.

Her zaman arzulanacak ve değer görecek objelerle dolu bir vitrine sahip olmak, markanın en büyük yatırımı. ClassiCon, ürünleri sadece Eileen Gray ve Eckart Muthesius gibi ikon tasarımcılarla değil, çağdaş sanata emek veren gençlerin de koleksiyonlarıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Böyle bir harmandan oluşan ve sergilenen her tasarım “klasik” ünvanına kavuşuyor. Bu yüzden ClassiCon her zaman yeniliklere açık bir marka. ClassiCon markası, estetik, kaliteli ve kişiye özel tasarımlarıyla tüm zamanların modasına hükmediyor.

Tasarımcılar elde ettikleri popülariteden çok, ortaya koydukları yeni biçimsel kavramlardan zevk alıyorlar. Bu mantık ile ClassiCon her zaman işlerine tutkulu genç tasarımcılara keşfederek, ürünlerine zamansız kavramını yaşatıyor. ClassiCon, uluslararası Aram Designs lisansı ile Londra’da, Eileen Gray Koleksiyonu’nu üretip satıyor.

1970’lerin başında Eileen Gray’in Zeev Aram’ın işbirlikleri mobilya ve aydınlatma objelerinin geliştirilmesi ve seri üretilmesine zemin hazırlamıştır. 1973 yılında ise Eileen Gray, Aram Designs’la yaptığı kontrat sonrasında, tasarımları ilk defa üretilmeye ve satılmaya başlanmıştır.